Haberler30 Kasım'a kadar mutlaka yaptırın!

30 Kasım'a kadar mutlaka yaptırın!

Genel sağlık sigortasından yararlanmaları için gençlere gelir testi yaptırmaları konusunda uyarıda bulunan TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, 'Genel sağlık sigortasına tabii olan gençlerimiz 30 Kasım'a kadar gelir testlerini yaptırmayı unutmamalı' dedi.

30 Kasım'a kadar mutlaka yaptırın!

Genel sağlık sigortasından yararlanmaları için gençlere gelir testi yaptırmaları konusunda uyarıda bulunan  TESK Genel Başkanı  Bendevi Palandöken, “Genel sağlık sigortasına tabii olan gençlerimiz 30 Kasım’a kadar gelir testlerini yaptırmayı unutmamalı” dedi.

Torba yasa ile genel sağlık sigortası prim borçlarını yapılandıranların 30 Kasım’a kadar  gelir testi yaptırması gerektiğini hatırlatan Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Herhangi bir kapsamda sosyal güvencesi olmayan vatandaşlarımız, ne kadar prim ödeyeceklerini belirlemek için 30 Kasım’a kadar ikametlerinin bulunduğu yerdeki sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarına müracaat ederek gelir testi yaptırmayı unutmamalı. Özellikle torba yasa ile genel sağlık sigortası prim borcunu yapılandıranların gelir testine başvurması gerekli. Bu önemli testi yaptırmak için kalan sayılı günleri gençlerimiz iyi değerlendirmeli ve zamanlarını boşa harcamamalılar” diye konuştu.

SIRADAKİ HABER
}