HaberlerSamsun HaberleriSamsunlular dikkat! Fırtına geliyor

Samsunlular dikkat! Fırtına geliyor - Samsun Haberleri

Meteoroloji 10. Bölge Müdürü Yücel Yüce, cumartesi akşam saatlerine kadar etkili olacak kuvvetli rüzgar nedeniyle, vatandaşları çatı uçması, ağaç-direk devrilmesi ve baca gazı zehirlenmesi riskine karşı uyardı

Samsunlular dikkat! Fırtına geliyor

Samsun'da yükselen sıcaklıklarla beraber, lodos etkili oldu. Özellikle kıyı kesimlerde saatte 60-80 km hızla esen rüzgarın, perşembe gününden itibaren yön değiştirerek etkili olacağını söyleyen Meteoroloji 10. Bölge Müdürü Yücel Yüce, beklenen kısa süreli ve kuvvetli fırtına nedeniyle vatandaşları çatı uçması, ağaç-direk devrilmesi ve baca gazı zehirlenmesi riskine karşı dikkatli ve tedbirli olmaları konusunda uyardı.

SICAKLIKLAR DÜŞECEK

Yüce, önümüzdeki 5 gün boyunca çok bulutlu bir gökyüzü beklendiğini vurgulayarak, "Bugünden itibaren aralıklı yağış geçişleri gerçekleşecek. Yarın ise rüzgarın yön değiştirmesi ile beraber sıcaklıklar da düşecek. Yağışlar yağmur şeklinde olacak. Kar yağışı beklentimiz yok. Kuvvetli rüzgarın cumartesi akşam saatlerinde etkisini kaybedeceği tahmin ediliyor. Vatandaşlarımız uyarılarımızı anlık olarak resmi sitemizden ve uygulamamızdan takip edebilir" ifadelerini kullandı.

Şükrü Berk ASKAR

SIRADAKİ HABER
}