HaberlerSamsun HaberleriSamsun Büyükşehir'de imzalar atıldı, Başkan Şahin omuzlarda taşındı...

Samsun Büyükşehir'de imzalar atıldı, Başkan Şahin omuzlarda taşındı... - Samsun Haberleri

Samsun Büyükşehir Belediyesi'nde ilk kez 'toplu sözleşme' heyecanı yaşandı. Belediye personeli 2 bin 100 işçi için imzalar atıldı

Samsun Büyükşehir'de imzalar atıldı, Başkan Şahin omuzlarda taşındı...

Samsun Büyükşehir Belediyesi ile Belediye-İş Sendikası arasında, Büyükşehir Belediye personeli 2 bin 100 işçi için "Toplu Sözleşme İmza Töreni" düzenlendi. Ömer Halisdemir Çok Amaçlı Salonu'nda gerçekleştirilen törende Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, işçilerin omuzlarında salona girdi.

ÖZVERİLİ ÇALIŞMALAR YAPTIK

Salonu dolduran işçiler, Başkan  Zihni Şahin'e büyük sevgi gösterileri ve tezahüratlarda bulundu. Belediye-İş Genel Başkanı Nihat Yurdakul'un da katıldığı törende konuşan Başkan Şahin, işçinin ne kadar değer görürse, ülkeye o kadar hizmet edeceğini ifade etti. Bu çalışmalar için büyük uğraşlar verildiğini belirten Başkan Şahin, "Çalışmalar sonucunda bir neticeye vardık. Biz isteriz ki bizim çalışanımız güçlü olsun, mutlu olsun ama Türkiye'nin de gerçekleri var. Terörle, siyasetle ve ekonomik operasyonlarla ülkemizin önü kesilmek isteniyor. Bu durumdan belediyelerimiz de etkileniyor. Bu dengeyi gözetebilmek adına arkadaşlarımız özveriyle çalışmalar yaptı. Beni yakından tanıyanlar bilir, hayatım boyunca her zaman insanları sevdim. Öğretmenlik yaptım, yöneticilik yaptım, özel işletmecilik yaptım. Birlikte çalıştığımız insanlar hiçbir zaman şikayetçi olarak yanımızdan ayrılmadı. İşçiye ne kadar değer verir, saygı duyarsan işçi de o kadar bu ülkeye hizmet eder" diye konuştu.

SORUMLULUĞU HİSSEDİYORUZ

Belediye-İş Genel Başkanı Nihat Yurdakul ise temsil ettikleri insanların sorumluluğunu her zaman omuzlarında hissettiklerini belirterek, "Biz sendika olarak, barış içinde, kardeşçe yaşanır bir ülke istiyoruz. Bunun yolu eğitimli ve örgütlü toplumlardan geçer. Samsun'da örgütlülüğün yolunu açan, siz değerli emekçi arkadaşlarımızın haklarına saygı duyan başkanımız Zihni Şahin'i ayakta alkışlıyorum. Bugüne kadar kursağımızdan haram lokma geçmedi. İşçi kardeşlerime şunu söylemek istiyorum. Bu sözleşmenin hakkını, güler yüzle, büyük özveriyle çalışarak geri ödeyin" ifadelerini kullandı.

İMZALAR ATILDI

Belediye-İş Sendikası Samsun Şube Başkanı İlyas Yiğit de toplu sözleşmeden duyduğu gurur ve mutluluğu dile getirerek, Başkan Zihni Şahin'e teşekkür etti. Yapılan konuşmaların ardından imzalar atıldı. Törenin ardından Başkan Şahin, işçilerle tokalaşarak hatıra fotoğrafı çektirdi.

Barış BUDANOĞLU

SIRADAKİ HABER
}