HaberlerSamsun HaberleriÇarşamba'ya yepyeni bir kampüs

Çarşamba'ya yepyeni bir kampüs - Samsun Haberleri

Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, 'Yeşilırmak kıyısında inşaatları devam eden Ortaöğretim Eğitim Kampusu ile ilçemiz, ülkemizin örnek yatırımlarından birine daha kavuşuyoruz' dedi

Çarşamba'ya yepyeni bir kampüs

Samsun’un Çarşamba ilçesinde kurulan Eğitim Kampusunun inşaatı devam ediyor. 20 binden fazla ilk ve ortaöğretim öğrencisi bulunan  Çarşamba’ya Türkiye’nin ilk eğitim kampuslerinden biri yapılıyor. 110 dönüm alana kurulan  eğitim kampüsünde ayrıca spor salonu, çok amaçlı salon, yemekhane, kantin, kafeterya, kütüphane, laboratuvar gibi sosyal donatılar da planlanıyor.

4 OKUL AYNI ANDA YAPILIYOR

2019 yılında Çarşamba’nın tamamında tekli eğitime geçileceğini açıklayan Belediye Başkanı Dündar, “Çarşamba Eğitim Kampüsü ülkemizin ilklerinden birisi olarak ilçemize yapılıyor. Yeşilırmak kıyısında 110 dönüm alanda sosyal donatılarıyla birlikte yapılan 4 okul inşaatında sona gelindi. 24 derslikli 4 okul ile ilçemiz, toplam 96 derslik ve 2 bin 400 öğrencinin eğitim göreceği yeni eğitim kampüsüne kavuşuyor. Bu eğitim kampüsü ile Çarşamba ilçemizde artık sabahçı öğlenci uygulaması sona ermiş olacak. Önümüzdeki eğitim yılında ilçemizde tekli eğitime geçilmiş olacak. Burada öğrencilerimiz her türlü sosyal ve kültürel aktivitelerini ve spor faaliyetlerini yapabilecekler” dedi.

HER TÜRLÜ ALTYAPIYI HAZIRLADIK

Yeşilırmak kıyısında yapılan Ortaöğretim Eğitim Kampüsü için bölgeyi bir bütün olarak planladıklarını söyleyen Başkan Dündar, “Çarşamba Belediyesi olarak şehir merkezi ile bu kampüs alanına ulaşımı sağlayacak olan 2,5 km’lik yolun altyapı ve üst kaplama çalışmalarını yaptık. Yeşilırmak kıyılarını düzenledik. Burası ülkemizin örnek eğitim yatırımlarından birisi olarak ortaya çıkmış oldu. Katkısı olan herkese teşekkürlerimi sunuyorum” şeklinde konuştu.

SIRADAKİ HABER
}