HaberlerSamsunspor HaberleriMilletvekili Bedri Yaşar'dan eleştirilere cevap: 'Davete iştirak ettim'

Milletvekili Bedri Yaşar'dan eleştirilere cevap: 'Davete iştirak ettim' - Samsunspor Haberleri

İyi Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, Trabzonspor- Fenerbahçe maçına gitmesiyle ilgili oluşan yanlış anlaşılmalar ve algıyla ilgili yazılı açıklama yaptı. Yaşar, 'Davete iştirak etmiş olmamı çarpıtanlar, Samsun için yaptıklarımı görmezden geliyor' dedi.

Milletvekili Bedri Yaşar'dan eleştirilere cevap: 'Davete iştirak ettim'

MESNETSİZCE ÇARPITILDI

İyi Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, Trabzonspor- Fenerbahçe karşılaşmasına gitmesi ve oluşan yanlış anlaşılmalarla ilgili açıklamalarda bulundu. Yaşar, yaptığı yazılı açıklamalarda şu ifadelere yer verdi: "İYİ Parti Genel Merkezi'mizin görevlendirmesi ile cumartesi günü gittiğim Erzincan ve Bayburt illerimizin ardından yine partimin görevlendirmesi ile pazar günü de Trabzon’da bulunduğum için partimiz Milletvekili Hüseyin Örs'ün daveti ile yine partimizin Manisa Milletvekili Tamer Akkal'la birlikte Trabzonspor-Fenerbahçe karşılaşmasını izledim. Maç girişinde ve çıkışında, Trabzon ilimizin yerel televizyon kanalının yaptığı röportajda, 'centilmence, ahlaki değer unsurları doğrultusunda, barışçı' tutumla sergilenmesi gerektiğine inandığım futbol sporunda taraftar, il, değer ayrımı yapmaksızın yaptığımız açıklamalar mesnetsizce çarpıtılmaktadır."

SAMSUN'DA DA MAÇA GİDİYORUM

"Spor yarıştan ziyade ahlaktır, kardeşliktir, birliktir. Hiçbir spor karşılaşmasının bizim toplum değerlerimize zarar vermesine müsaade etmekten yana değilim. Samsun ilinin milletvekili olarak Samsunspor karşılaşmalarında bulunarak, Samsunspor’a programım müsaade ettiği ölçüde destek verdim. Şehzadeler Taraftar Grubu'muz ile birlikte kale arkasında maç izledim, tezahüratta bulundum. Samsunspor’a verdiğim desteği sorgulamaya kalkanlar gülünç duruma düştüklerini unutmasınlar. Gerçek  Samsunspor taraftarları, benim verdiğim desteğin farkındadırlar. Karadeniz Bölgesi’nin Milletvekili olarak, o gün, orada Trabzonspor'a verdiğim desteğin çarpıtılması oldukça anlamsızdır. Sporun centilmenlik olduğuna inanıyor ve spor müsabakalarının insanların arasına duvar örmesine neden olanları kınıyorum."

SAMSUNSPOR'UN YERİ BENDE AYRI

"Kardeşlik, birlik, beraberlik, barış değerleri ölçüsünde icra edilmesi gerektiğine can-ı gönülden inandığım bir futbol müsabakasına yapılan davete iştirak etmiş olmamı çarpıtanlar, Samsunlu kimliğimi sorgulayanlar ve kendilerince kamuoyu oluşturarak beni karalamaya çalışanlar bilmelidirler ki Samsun’u ve Samsunluyu düşünerek sorunlarını dile getiren, Samsun’a destek veren, Samsun’un sesini Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde duyurmak için mücadele eden, Samsun'u basında en fazla duyuran, gündeme getiren Milletvekili benim. Bir spor müsabakasından neden bu kadar rahatsızlık duyulduğunu anlamak mümkün olmadığı gibi, spor müsabakalarından kaynaklı ortaya çıkarılan bu gereksiz yorumları da anlamak güçtür. Samsunspor’a,  Samsunspor’un taraftar grubuna verdiğim desteği inkar edenlere söyleyecek tek sözüm şudur; yarın yine Samsunspor’umuzu destekleyecek, karşılaşmalarını izleyecek, Samsunspor taraftarları ile birlikte tezahüratta bulunacağım. Samsunspor benim için her zaman farklı bir noktadadır."

SIRADAKİ HABER
}