HaberlerBakandan, 'ambalajsız ürün' uyarısı

Bakandan, 'ambalajsız ürün' uyarısı

Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli, tüketicilerin ambalajlı ürünleri tercih etmesi gerektiğini belirterek, 'Açıkta satılan süt, zeytinyağı gibi ürünlerden uzak durulması lazım' dedi

Bakandan, 'ambalajsız ürün' uyarısı

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesindeki Ankara Gıda ve Kontrol Laboratuvarı'nı ziyaret ederek, çalışmalar hakkında bilgi aldı. Laboratuvarda incelemelerde bulunan Pakdemirli'ye, Bakan Yardımcısı Mustafa Aksu, Gıda ve Kontrol Genel Müdürü Muharrem Selçuk ve Laboratuvar Müdürü Yusuf Varlık eşlik etti. Varlık, laboratuvarın tarihçesi, personeli, birimleri ve buralarda yapılan analizler konusunda brifing verdi.

SIKI DENETİMLER VAR

Pakdemirli, Bakanlığın gıda güvenliğini sağlama konusunda sıkı denetimler yaptığını belirterek, "Burada çalışan özverili personeli ve ciddi laboratuvar altyapısını da gördükten sonra içim çok daha rahat. Çünkü ne yazık ki hala tağşiş ve halk sağlığını tehdit edebilecek birçok konuyla ilgili sıkıntılı işler var ama bunların hepsiyle burası sonuna kadar savaşıyor" diye konuştu Tüketicilerin ambalajlı ürünleri tercih etmesi gerektiğini dile getiren Pakdemirli, bu ürünlerin denetlendiğini ve gönül rahatlığıyla tüketilebileceğini ifade etti.

DÜNYA ÇAPINDA

Pakdemirli, açıkta satılan süt, zeytinyağı gibi ürünlerden uzak durulması gerektiğine işaret ederek, "Bunlar belki organiğe, köye, çiftliğe, kırsala olan özlemimizi sembolize ediyor ama bunları her zaman çok iyi niyetli ürünler olarak algılamamamız gerekiyor” dedi. 25 yıl gıda ve perakende sektöründe bulunduğunu söyleyen Pakdemirli, şöyle devam etti: "Laboratuvarlarımızın bugünkü seviyesinden gurur duydum. Laboratuvarlarımız dünya çapında uluslararası standartlarda işler yapıyor. Dışarıya da hizmet veren, kendi kendine tamamen yeten bir laboratuvar halinde çalışmaları devam ettiriyorlar. Alo 174 Gıda Hattı ile yapılan vatandaşların başvurularının değerlendirmeleri de burada yapılıyor."

SIRADAKİ HABER
}