HaberlerSamsun HaberleriAFAD deprem TIR'ı Samsun'da

AFAD deprem TIR'ı Samsun'da - Samsun Haberleri

Samsun AFAD İl Müdürlüğü ekipleri tarafından Cumhuriyet Meydanı'na kurulan deprem simülasyon TIR'ında vatandaşlar ve öğrenciler deprem konusunda bilgilendirildi

AFAD deprem TIR'ı Samsun'da

 En iyi öğrenmenin "Yaparak-Yaşayarak Öğrenme" olduğu düşüncesinden hareketle geliştirilen  AFAD Deprem Simülasyon  TIR'ları, Türkiye’yi depremlere korkutmadan hazırlamaya devam ediyor. Afet bilincini geliştirmek üzere tüm Türkiye’yi dolaşan 3 adet AFAD Deprem Simülasyon TIR'larından bir tanesi Cumhuriyet Meydanı'nda Samsunluları bekliyor.

HEM YAŞATTI HEM EĞİTTİ

Samsun'un Ladik ilçesinde 26 Kasım 1943 tarihinde 7,2 büyüklüğünde meydana gelen, 2 binden fazla insanın ölümüne yol açan depremin 75. yılı nedeniyle anma programı etkinlikleri kapsamında şehre getirilen AFAD Deprem Simülasyon TIR'ı vatandaşlara ve öğrencilere hem depremi yaşattı hem de onları bilgilendirdi. AFAD Deprem Simülasyon TIR'ında vatandaşlara ve öğrencilere Türkiye'de meydana gelen büyük depremler canlandırıldı. Yapay deprem hissi yaşatılırken, deprem sırasında da neler yapmaları gerektiği öğretildi. TIR'da, afet bilicinin geliştirilmesi için öğrencilere deprem öncesi, deprem anı ve sonrasında doğru davranış şekillerinin neler olduğu, uzmanlar tarafından anlatıldı. Deprem simülasyon TIR'ındaki eğitimlerin herkese açık olduğu belirtildi.

SIRADAKİ HABER
}