HaberlerSamsun HaberleriBunun adı bağış sömürüsü

Bunun adı bağış sömürüsü - Samsun Haberleri

Altınokta Körler Derneği Samsun Şube Başkanı Aynur Yiğit, bazı okullarda derneğin adını kullanarak 'engellilere bağış' adı altında para toplandığını ifade ederek, 'Bu sömürmekten başka bir şey değil, bunun önüne geçilmeli' dedi

Bunun adı bağış sömürüsü

Altınokta Körler Derneği Samsun Şube Başkanı Aynur Yiğit, Samsun'da bazı okullarda engellilerin adını kullanarak öğrencilerden para toplandığını iddia etti ve bu kişilerin öğrencileri sömürmesine tepki gösterdi.

İSTİFA EDERİM

Derneğe birçok şikayet telefonu aldıklarını kaydeden Yiğit, "Son birkaç aydır bazı engelli spor kulüpleri çeşitli yollarla kendilerine maddi kaynak sağlamaya çalışıyorlar. Okullara gidip şarkı söyleyip çocukların ellerine zarflar tutuşturup ailelerinin içine para koyması isteniyor. Buna şiddetle karşıyız. Eğitim diyoruz ama insanları sömürmeye çalışıyorlar. Bu bize göre çok çirkin bir durum. Biz de dernekçilik yapıyoruz ama kimseden gidip bu şekilde para istemiyoruz. Üstelik bazı kişilerin de derneğimizin adını kullandığını öğrendik. Bunu kesinlikle kabul etmiyoruz, biz gönüllülerimizin sayesinde ayakta duran bir derneğiz. Eğer bir gün eskaza bu şekilde para istersem ben başkanlıktan istifa ederim. Yerel idarecilerimizden bu konuya çözüm bulmasını istiyoruz. Bu okulları sömürmekten başka bir şey değil, bunun önüne geçilmeli" ifadelerini kullandı.

Zerrin SOMUNCU

SIRADAKİ HABER
}