HaberlerSamsun HaberleriHaluk Levent'ten Samsunlu işçilere destek

Haluk Levent'ten Samsunlu işçilere destek - Samsun Haberleri

Ünlü sanatçı Haluk Levent, İstanbul'da düzenlediği konserin tüm gelirini, işlerinden atılan Samsun'daki Makro işçilerine bağışladı. Levent, ayrıca bir işçinin çocuğunun ameliyat masraflarını da karşılayacak.

Haluk Levent'ten Samsunlu işçilere destek

Ünlü sanatçı Haluk Levent, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamayla, aylardır tazminat mücadelesi veren  Samsun'daki  Makro işçileriyle dayanışma çağrısında bulunmuştu. Levent, İstanbul Moda'da düzenlediği konserin tüm gelirini işçilere bağışlayacağını açıklamıştı. Önceki akşam yapılan konsere Samsun'daki 380 Makro işçisini temsilen 5 işçi katıldı.

DAYANIŞMA ÇAĞRISI

Haluk Levent, konser sırasında 5 işçiyi sahneye çağırdı. İşçilerden Hasan Kaya, yaptığı teşekkür konuşmasında, "Haluk abimizin yaptığı maddi destek için teşekkür ediyoruz. Kendisinin bize yaptığı yardımı, bir arkadaşımızın hasta oğlunun beyin ameliyatı masraflarını karşılamak için kullanacaktık. Ancak Haluk abi buna karşı çıktı ve tedavi masraflarını da üstlendi. Bu konserin geliri 380 mağdur arkadaşımız arasında paylaştırılacak" ifadelerini kullandı. Sanatçı Levent de, sahneden işçilerle dayanışma çağrısında bulundu.

Şükrü Berk ASKAR

SIRADAKİ HABER
}