HaberlerSamsun HaberleriSamsun'da yeni hastane açılıyor

Samsun'da yeni hastane açılıyor - Samsun Haberleri

Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, yakında hizmete açılacak olan Çarşamba Devlet Hastanesini ziyaret ederek, hastane yönetiminden bilgi aldı.

Samsun'da yeni hastane açılıyor

Samsun'un Çarşamba ilçesinde yaklaşık 47 bin m2 alana kurulan 250 yatak kapasiteli devlet hastanesi açılışa hazırlanıyor. Tam donanımlı acil servis, ameliyathane, servisler, poliklinikler ve sosyal donatılarıyla yeni hastane açılışa hazır.

BÖLGEMİZE HAYIRLI OLSUN

Başhekim Dr Turan Bilgin ve hastane yönetimi ile birlikte yeni hizmet binasını gezen Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, “Çarşamba Devlet Hastanemizin artık hizmete açılıyor olmasının mutluluğunu yaşıyoruz. Başhekim, başhekim yardımcılarımız ve yöneticilerimiz ile yeni hastanemizi gezdik. Sadece Çarşamba’ya değil tüm bölgemize 250-300 bin nüfusa hizmet verecek büyük bir projenin tamamlanmış olması, hizmete açılıyor olması çok memnuniyet vericidir. Hastanemiz inşallah yeni yılla birlikte hizmet vermeye başlayacak. 250 yatak kapasitesi, gelişmiş modern ameliyathaneleri, donanımlı servisleriyle ve sosyal donatılarıyla kendi alanında bir bölge hastanesi hizmete açılmış olacak. Emeği geçenlerden Allah razı olsun. 1980’li yıllarda kurulan mevcut hastanenin yetersiz kalmasıyla başlayan süreçte bugün gelinen nokta memnuniyet verici. Alanın tahsisinde destek olan arsa sahiplerine ve hemşehrilerimize şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.

 

SIRADAKİ HABER
}