HaberlerSamsun HaberleriSamsun'da bilboarddan ihale duyurusu

Samsun'da bilboarddan ihale duyurusu - Samsun Haberleri

Samsun Büyükşehir Belediyesi, İlkadım ilçesininde kendisine ait iki taşınmazın satış ihalesi için bilboarddan duyuru yaptı. Başkan Vekili Turan Çakır, ihaleye katılımın artırılmasını amaçladıklarını belirtti

Samsun'da bilboarddan ihale duyurusu

Samsun Büyükşehir Belediyesi, İlkadım'ın Kale ve Cedit mahallelerinde bulunan taşınmazların satışı için şehrin belirli noktalarında bulunan bilboardlara ilan vererek duyuru yaptı.

FAZLA KİŞİYE ULAŞMAK İSTİYORUZ

Kale Mahallesi'nde 713 metrekarelik ticaret alanı 4 milyon 801 bin 747,5 TL, Cedit Mahallesi'nde de 893 metrekarelik 7 katlı konut alanı 1 milyon 786 bin 260 TL bedelle satışa çıkarıldı. 6 Aralık 2018 Perşembe günü, Büyükşehir Belediyesi Encümen Toplantı Salonu'nda, kapalı teklif usulü ile yapılacak ihale ilgili açıklamada bulunan Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Turan Çakır, "Normalde zaten gazete ilanlarıyla bu duyuruları yapıyoruz. Fakat bilboardlar da bir şeylerin öğrenilmesi konusunda çok etkili oluyor. İnsanlar bu tür ihaleler olduktan sonra bazen duymadıklarını bizlere söylüyorlar. Biz de bu olumsuzluğu ortadan kaldırmak, çok daha fazla kişiye ulaşmak ve rekabeti artırmak amacıyla bu şekilde duyurmak istedik" ifadelerini kullandı.

Çakır, geçtiğimiz hafta meclis toplantısında da konuyu dile getirmiş, taşınmazlara talep olmadığını ifade ederek yatırımcıları ihalelere girmeye davet etmişti.

Barış BUDANOĞLU

SIRADAKİ HABER
}