HaberlerSADEF'ten tam destek

SADEF'ten tam destek

SADEF, kendisine bağlı 126 dernekle Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu'na destek kampanyası başlattı

SADEF'ten tam destek

Samsun Dernekler Federasyonu (SADEF) Genel Başkanı Yıldıray Baş, federasyona bağlı 126 dernek, 15 bölge başkanları ve yaklaşık 150 bin üyesi adına açıklama yaptı. Baş, “Bizler başlattığımız bu hareketle sivil toplum kuruluşları olarak sorumluluğumuzu yerine getiriyor ve Kavak'ta İbrahim Sarıcaoğlu ile seçime gidilmesi arzu ve isteğimizi bugünden söylüyoruz" dedi.

KAVAK KABUK DEĞİŞTİRDİ

Başkan Sarıcaoğlu’nun yaptığı çalışmalar ile ilçede işsizliği önemli oranda yendiğini ve ilçeden göçü durdurmakla kalmayıp aksine tersine göçü başlattığını öne süren Baş,“ Günümüzün en büyük sorunu olan işsizliği ilçesinde yenerek Belediye hoparlöründen anonsla işçi arayan başkan olarak tarihe geçen başkanımızın yanında olduğumuzu ilan ediyoruz” dedi. Baş, Sarıcaoğlu’nun göreve gelmesiyle AK Parti belediyecilik anlayışıyla buluşan Kavak’ın adeta kabuk değiştirdiğini ve halkla olan iyi diyaloğu sayesinde de AK Parti'nin girdiği her seçimde oyunu artırarak çıktığını söyledi. SADEF’in bünyesindeki 126 dernek, 15 bölge başkanlığı ile Türkiye’nin en büyük sivil toplum kuruluşlarından birisi olduklarını belirten Baş, bu hareketle sosyal sorumluluklarını yerine getirdiklerini belirtti.

KAZANIMLAR DEVAM ETMELİ

Başkan Baş, “Bizler başlattığımız bu kampanya ile Kavak’ta seçime mevcut Başkan İbrahim Sarıcaoğlu ile girmek istediğimizi dile getiriyoruz. Başkan İbrahim Sarıcaoğlu, Kavak’ı 2014’de AK Parti iktidarı ile buluşturdu. Yapılan hizmetler ile de partinin oyu Kavak’ta her seçimde sürekli arttı. Şimdi ise başkanımızın ikinci döneminde daha verimli olacağı ümidi içinde iken farklı isimlerle yeni aday arayışlarına girildiğini üzülerek görmekteyiz. Bizler gurbette yaşayan Kavaklılar olarak memleketimizle olan irtibatımızı hiç kesmedik, bundan sonra da kesmeyeceğiz. İlçemize her gelişimizde yapılan hizmetlere sevinç ve gururla şahit oluyoruz. Biz Kavaklılar ve sivil toplum kuruluşları olarak ilçemizin kazanımlarının yeni dönemde de devam etmesi için Kavak’a altın dönemini yaşatan Sarıcaoğlu’nun yeniden adayımız olarak çıkartılması istiyoruz. Bu anlamda başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Genel Başkan Yardımcımız Çiğdem Karaaslan ve Samsun, milletvekillerimiz Ahmet Demircan, Yusuf Ziya Yılmaz, Fuat Köktaş ve Orhan Kırcalı’dan, Belediye Başkanımız İbrahim Sarıcaoğlu’nun bir dönem daha Kavak’ta görev başında olması isteğimizi dikkate almalarını istiyoruz” ifadelerini kullandı.

SIRADAKİ HABER
}