HaberlerKongrelerin gözdesi SARE'N Otel

Kongrelerin gözdesi SARE'N Otel

Samsun'da 30 Kasım-2 Aralık 2018 tarihinde gerçekleşen 2. Uluslararası Bilimsel Çalışmalarda Yenilikçi Yaklaşımlar Sempozyumu (ISAS WINTER-2018), kongrelerin gözdesi olan SARE'N Otel'de gerçekleşti

Kongrelerin gözdesi SARE'N Otel

Bir yıl önce el değiştiren SARE'N Otel, yenilikleriyle Samsun’un gözde otellerinden birisi konumunda. Samsun’un en merkezi konumunda bulunan SARE'N Otel yeni yönetimiyle sosyal ve bilimsel alanlarda toplantılara, kongrelere ve sempozyumlara ev sahipliği yapmaya devam ediyor.

12 FARKLI ÜLKE 400 KATILIMCI

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Turgut Özseven sempozyum hakkında yaptığı açıklamada, “Samsun’da gerçekleştirmiş olduğumuz 2. Uluslararası Bilimsel Çalışmalarda Yenilikçi Yaklaşımlar Sempozyumu’nun temel amacı farklı disiplinlerden, farklı bilimlerden, farklı şehir ve ülkelerden insanları bir araya getirerek bilgi paylaşımı artırmaktır. Bilime bir şekilde katkı sağlıyoruz. Sempozyuma 12 farklı ülkeden 400 katılımcı katıldı. 3 gün boyunca 500’ün üzerinde farklı disiplinlerde bilimsel çalışmalar sunuldu. Sunulan bildiriler kitaplaştırılacak” diye konuştu.

KONGRE İÇİN SARE'N OTEL EN İYİSİ

Sempozyumu, Karadeniz’de yapmayı planladıklarını ve Karadeniz’in geçiş noktası olan Samsun’u seçtiklerini belirten Özseven, “SARE'N Otel toplantı salonu açısından baktığımızda Samsun’da en iyisi. Çünkü eşzamanlı oturumlar gerçekleştirdiğimiz için aynı anda 5 salonda bildiri sunabiliyoruz. Bu imkânı sağladığı için SARE'N Otele ve Eyüp beye çok teşekkür ediyoruz. İnşallah önümüzdeki yıllarda da Samsun’da sempozyum organize etmeyi planlıyoruz” ifadelerinde bulundu.

EKONOMİK GİRDİ SAĞLADIK

SARE'N Otel Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Top ve Yönetim Kurulu Üyesi Cengizhan Cengiz ise uluslararası bir sempozyuma ev sahipliği yaptıkları için mutlu olduklarını belirterek, “12 farklı ülkeden 400 katılımcı ile Samsun’un tanıtımına katkı sağladık. Samsun’a ekonomik bir girdi sağlamış olduk” dedi.

SIRADAKİ HABER
}