HaberlerKızılay'a 'hızır gibi' motosiklet

Kızılay'a 'hızır gibi' motosiklet

Hayırsever iş adamı Recep Asal, Kızılay'ın günlük sadaka yardımlarına önayak olacak motosikleti, Kızılay'a bağışladı. Kızılay Samsun Şube Başkanı Dr. Habib Demirel, aracı 'hızır' aracı olarak adlandırdı

Kızılay'a 'hızır gibi' motosiklet

Kızılay Samsun Şubesi, ihtiyacı olan günlük sadaka toplama ve dağıtma aracına kavuştu. Hayırsever iş adamı Recep Asal, sadaka yardımlarına önayak olacak motosikleti Kızılay'a bağışladı. Asal Otomotiv'in Ankara Yolu üzerindeki merkezinde yapılan teslimatta, Kızılay Samsun Şube Başkanı Dr. Habib Demirel, Başkan Yardımcısı Ahmet Ali Bulut ve kurum yetkilileri hazır bulundu.

ÖRNEK BİR DAVRANIŞ

Yapılan yardımdan duydukları memnuniyeti dile getiren Şube Başkanı Demirel, motosikletin sadaka yardımları için adeta 'hızır gibi' yetişeceğini belirterek, "Bu motosiklet, kurumumuzun sadaka toplama ve dağıtma işinde kullanılacak. Örneğin, sokakta çöp toplayarak geçimini sağlayan insana, eğer elinde varsa hemen yardımını yapacak. Türkiye'de ilk kez böyle bir uygulama yapılacak. Recep bey, bu konu ortaya çıkınca hemen bir duyarlılık gösterdi, örnek bir davranış ortaya koydu. Kendisine kurumum adına teşekkür ediyorum" dedi.

YARDIMLARIMIZ SÜRECEK

Konuyla ilgili kısa bir açıklamada bulunan hayırsever iş adamı Recep Asal ise, "Ülkemizde önemli bir işlevi yerine getiren Kızılay'ın bu kadar güzel ve organize çalıştığını açıkcası bilmiyordum. Daha yakından tanıma fırsatı buldum. İnşallah yardımlarımız devam edecek. Bana bu fırsatı tanıdığı için Kızılay yetkililerine teşekkür ediyorum" diye konuştu. Konuşmaların ardından Asal, motosikletin anahtarını Şube Başkanı Habib Demirel'e teslim etti.

Barış BUDANOĞLU

 

SIRADAKİ HABER
}