HaberlerSamsun HaberleriSamsun'da FETÖ'den bir kişi tutuklandı

Samsun'da FETÖ'den bir kişi tutuklandı - Samsun Haberleri

Samsun'da Fetullahçı Terör Örgütü / Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında gaybubet evlerinde yakalanarak gözaltına alınan karı-koca 4 kişiden bir kişi tutuklandı, bir kişi adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Diğer 2 kişi ise Erzincan'a sevk edildi.

Samsun'da FETÖ'den bir kişi tutuklandı

Samsun Kaçıkçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi gaybubet evlerinde saklanan şüpheli şahısların yakalanmalarına yönelik İstihbarat Şubesi'nin tespitleri doğrultusunda, Atakum ilçesinde Yenimahallede bulunan 2 ayrı adrese operasyon düzenlendi. Operasyonda, Ankara 25. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından hakkında yakalama kararı olan, 2 ayrı ByLock abonelik kaydı olduğu, Bank Asya da arttırılan hesabının olduğu,  FETÖ/PDY'ye müzahir şirketlerde SGK kayıtları bulunan, Ankara'da emniyet mahrem hizmet yapılanmasında olduğu değerlendirilen İ.Ç. ile yine Ankara 6. Sulh Ceza Hakimliği tarafından yakalama kararı olan 2 ayrı ByLock abonelik kaydı olduğu, Bank Asya da arttırılan hesabının olduğu, FETÖ/PDY'ye müzahir şirketlerde SGK kayıtları olan eşi Y.Ç. yakalanarak gözaltına alındı.

Aynı mahallede başka gaybubet evine oporasyon düzenleyen ekipler, Erzincan Sulh Ceza Hakimliği tarafından hakkında yakalama kararı olan 4 ayrı ByLock abonelik kaydı olduğu, fetö pdy ye müzahir şirketlerde SGK kayıtları olan, Ağrı il eğitim danışmanı ve askeri mahrem yapı içerisinde olduğu şeklinde bilgileri bulunan S.T. ile yine Erzincan Sulh Ceza Hakimliği tarafından hakkında yakalama kararı bulunan ByLock abonelik kaydı olduğu tespit edilen eşi A.T. yakalanarak gözaltına alındı.

Emniyetteki sorgularının ardından Samsun Adliyesine sevk edilen İ.Ç. tutuklandı, eşi Y.Ç. adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı. S.T. ile eşi A.T. ise Erzincan Adliyesine sevk edildi.

Bayram OK

SIRADAKİ HABER
}