HaberlerBirlikte hareket edecekler

Birlikte hareket edecekler

Samsun'da gönüllük esasına dayanan dernekler, 5 Aralık Dünya Gönüllüler Günü'nü kutlamak için birlikte hareket etme kararı aldı

Birlikte hareket edecekler

Samsun Büyükşehir Belediyesi toplantı salonunda basın açıklaması yapan Dünya Gönüllüler Günü Etkinliklerinin Koordinasyon Ekibi, ‘5 Aralık Dünya Gönüllüler Günü'nde yapacakları çalışmalar hakkında açıklamalarda bulundu. Bu anlamda Türkiye genelinde pek çok gönüllüsü olan ve çocukların yardımına koşan, İlk İş Babalık Platformu, Özgecan Kadın Koordinasyon Merkezi, SAMWOS, Toplum Gönüllüleri Vakfı İğne Deliği Gençlik Merkezi, Samsun TOG Üniversite Topluluğu, TURMEPA, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı ve Genç Kızılay STK’larının temsilcileri, 5 Aralık Dünya Gönüllüler Günü’nde birlikte hareket etme kararı aldı.

HERKESİ BEKLİYORUZ

Etkinliklerin yaygınlaşması için destek sunan Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Zihni Şahin ve Atakum Belediyesi Başkanı İshak Taşçı’ya teşekkür ederek konuşmasına başlayan Dünya Gönüllüler Günü Etkinliklerinin Koordinasyon ekibinden Beytullah Akı, “Bugün saat 11-14 arasında Ondokuz Mayıs Üniversitesi, Cumhuriyet Meydanı ve Atakent’te olmak üzere sokak röportajları yapacağız. Mikrofonu gençlere ve yetişkinlere yönlendirip, gönüllü olmanın onlar için ne anlama geldiğini öğreneceğiz. Saat 13-18’de ise meydanda hazır bekleyen kan bağışı aracıyla, kan bağışı yapmanın ne kadar önemli olduğunun farkına varacağız. Aynı zamanda bizleri ‘Kan bağışı ve donör olma’ başlıklı bir bilgilendirme çalışması yapacağız. Saat 19.00’da ise TOG İğne Deliği Gençlik Merkezi’nde, sürpriz grupların, sahne performanslarıyla Dünya Gönüllüler Günümüzü kutlayacağız. Gençlerin ve yetişkinleri, farklı alanlarda çalışan STK’ları tanımak isteyenleri davet ediyoruz” dedi.

SIRADAKİ HABER
}