Haberlerİzmir HaberleriKarşıyaka'nın en güzel balkon ve bahçesi seçiliyor

Karşıyaka'nın en güzel balkon ve bahçesi seçiliyor - İzmir Haberleri

Karşıyaka'da geleneksel hale gelen En Güzel Balkon-Bahçe Yarışması bu yıl 16. kez düzenlenecek. Vatandaşları, çevrelerini korumaya teşvik etmek amacıyla düzenlenen yarışmada, Karşıyaka'nın en estetik ve renkli balkon ile bahçeleri belirlenecek. Katılım başvuruları 30 Mayıs'a kadar devam edecek.

Karşıyaka'nın en güzel balkon ve bahçesi seçiliyor

Kent yaşamında yeşil dokunun önemine dikkat çekmek adına bu yıl 16. kez 'En Güzel Balkon - Bahçe Yarışması' düzenleyen Karşıyaka Belediyesi, başvuruları kabul etmeye başladı. Yarışma; 'Balkon', 'Müstakil Bahçe' ve 'Apartman-Site Bahçesi' olmak üzere, üç farklı kategoride gerçekleştirilecek. Balkon ve bahçelerinin güzelliğini ödülle taçlandırmak isteyen Karşıyakalılar, 30 Mayıs'a kadar Karşıyaka Belediyesi Halkla İlişkiler Birimine başvuruda bulunabilecek.
Peyzaj Mimarları Odası, Ege Üniversitesi ile Karşıyaka Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü yetkililerinden oluşan jüri, yapacağı ziyaretlerle başvuruları tek tek inceleyecek. Değerlendirmeler sonucunda, puanlama sistemiyle her kategoride ilk 3'e girenler belirlenecek. Kazananlar, 10 Haziran Cumartesi günü düzenlenecek törenle açıklanacak. Dereceye girenlere plaket ve çeşitli hediyeler verilecek.

'Daha güzel bir kent için'
Geleneksel hale gelen yarışmanın bu yıl da büyük ilgi göreceğine inandığını belirten Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, 'Kentler hızla beton yığını haline gelirken, biz yeşilimizi korumak, çevremizi çiçeklerle güzelleştirmek için vatandaşlarımızla el ele, kol kola çalışıyoruz. Kendi balkonunu, bahçesini güzelleştiren herkes aslında Karşıyakamızı da süslüyor, renklendiriyor. Bu anlamlı çabaları ödüllendirmek ve örnek olmasını sağlamak adına açtığımız yarışmaya başvuruları bekliyoruz' dedi.

Karşıyaka’nın en güzel balkon ve bahçesi seçiliyor

SIRADAKİ HABER
}