HaberlerOrdu HaberleriOrdu- Katar sağlık işbirliği

Ordu- Katar sağlık işbirliği - Ordu Haberleri

Ordu'da özel bir hastane Katar'ın en büyük sağlık kuruluşu ile işbirliği anlaşması imzaladı.

Ordu- Katar sağlık işbirliği

Ordu'nun ilk özel hastanesi olan Özel Umut Hastanesi ile Doha merkezli Katar'ın en büyük sağlık kuruluşu Al-Wehda Medıcal Group arasında sağlık alanında işbirliği anlaşması imzalandı. Her iki tarafın yöneticilerinin de hazır bulunduğu imza törenine Katar yazılı ve görsel medyası da yoğun ilgi gösterdiler. Atılan imzaların ardından heyetler karşılıklı hediyeleştiler.
Anlaşma hükümleri gereği Özel Umut Hastanesi'nin kendi marka ve logosunu kullanma yetkisi verdiği Al-Wehda Medıcal Group bünyesindeki 7 klinikten biri Umut Hastanesi'ne sağlık hizmeti sunumu için tahsis edildi. Her ay belirli periyotlarla Özel Umut Hastanesi uzman doktorları adı geçen tam tıbbi teçhizat donanımlı sağlık kuruluşunda teşhis ve tedavileri işlemleri uygulayacak. İlgili hekimin operasyon kararı halinde, ameliyat işlemleri Umut Hastanesi'nde gerçekleştirilecek.
Özel Ordu Umut Hastanesi de iki ülke ve firmalar arasında ticari gelişim için hasta-refakatçinin havalimanı karşılama ve konaklama düzenlemelerini ücretsiz sağlayacak. Protokol metnine göre, Al-Wehda şirketi, Katar ülkesinde pazar boyutunu artırmak amacıyla gazete, dergi, televizyon vb. çalışmaları yürütecek.

Ordu- Katar sağlık işbirliği

SIRADAKİ HABER
}