HaberlerTaşeron: Taşeron sorunu çözülsün

Taşeron: Taşeron sorunu çözülsün

Taşeron: Hak-İş Genel Başkanı Arslan 'Taşeron işçilere kamuda işçi kadrosu istiyoruz. Özel sözleşmeli personel çözümünü asla kabul etmedik. Bundan sonra da etmeyeceğiz. Geçici ve mevsimlik işçilerin sorunları acilen çözülsün' dedi

Taşeron: Taşeron sorunu çözülsün

Taşeron: Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla Hak-İş Konfederasyonu öncülüğünde Erzurum'da İstasyon Meydanı'nda düzenlenen etkinlikte konuşma yaptı. Arslan, evine ekmek götürebilmek için en ağır şartlarda çalışırken hayatlarının baharında iş kazalarında hayatını kaybeden emekçilere rahmet diledi.

TAŞERON İŞÇİYE KADRO İSTİYORUZ

Hak-İş olarak uyum yasalarının daha demokratik bir Türkiye için en geniş diyalogla hazırlanarak hızla hayata geçirilmesini istediklerini aktaran Arslan, şöyle konuştu:

"Milletimiz 16 Nisan’da 'evet' diyerek geleceğimiz için yeni bir milat oluşturmuştur. Bu ülkenin çalışanları, üretenleri, emeğiyle geçinenleri olarak pek çok sorunumuz var. Bu meydandan haykırıyoruz, sesimizin duyulmasını istiyoruz.Taşeron işçilere kamuda işçi kadrosu istiyoruz. Özel sözleşmeli personel çözümünü asla kabul etmedik. Bundan sonra da etmeyeceğiz.Taşeron işçilerin taleplerini duyun, anlayın ve gereğini yapın diyoruz. Geçici ve mevsimlik işçilerin sorunları acilen çözülsün" dedi.

SIRADAKİ HABER
}