HaberlerSamsun haberCHP, HDP ile ittifak yapacak mı?

CHP, HDP ile ittifak yapacak mı? - Samsun haber

Haberaks TV'de ekranlara gelen 'Seçim 2019' programına konuk olan CHP Samsun İl Başkanı Mehmet Kundak, ' HDP ile ittifak yapıyoruz diye bir söylem hiçbir zaman olmadı' dedi.

CHP, HDP ile ittifak yapacak mı?

31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimlerine kadar her akşam saat 20.00’da Haberaks TV Genel Yayın Yönetmeni Ümit Ceylan moderatörlüğünde, Haber Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Osman Kara ve siyasetçi Mehmet Ali Coşkuner’in yorumlarıyla Haberaks TV’de ekranlara gelen ‘Seçim 2019’ programın konuğu CHP Samsun İl Başkanı Mehmet Kundak oldu. Kundak, programda CHP çalışmaları ve adaylar hakkında önemli açıklamalar yaptı.

CHP İl Başkanı Kundak, Haberaks TV ekranlarında yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: HDP ile ittifak yapıyoruz diye bir söylem hiçbir zaman olmadı. CHP, HDP ile ittifak olur mu olmaz mı sorusuna gelince, olmaz diye düşünüyorum. Cumhur ittifakı vatandaşta bu konuyla ilgili algı yapmaya çalışıyor. 'CHP sadece İYİ Parti ile değil, bunun yanına HDP de ekleniyor' diye söyleyerek CHP'yi zayıf düşürmek adına vatandaşta algı oluşturuluyor." diye konuştu.SIRADAKİ HABER