HaberlerAK Parti'de ilçelerde hummalı çalışma

AK Parti'de ilçelerde hummalı çalışma

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Recep Tayyip Erdoğan, 14 belediye başkan adayını daha açıkladığı toplantıda ilçe belediye başkanları ile ilgili çalışmaların sürdüğünü söyleyerek, önümüzdeki günlerde adayların kamuoyu ile paylaşılacağını belirtti

AK Parti'de ilçelerde hummalı çalışma

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin genel merkezinde 128'inci Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'ndaki konuşmasında partililere hitap etti. Toplantıda Cumhurbaşkanı Erdoğan, 14 ilin daha belediye başkan adaylarını açıklayarak, 2019 seçimleriyle ilgili önemli konulara değindi.

ADAYLARA GBT SORGUSU

Gece sabaha karşı saat 02.00'de eve döndüğünü ve partideki çalışma arkadaşlarının da geç vakitlere kadar çalışmalarına devam ettiğini anlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bu işi adeta böyle ince ince dokuyup o şekilde sonuçlandırmamız gerekiyor. Hassasiyetimiz çok fazla, bütün istihbarat çalışmalarına, GBT'lerine varıncaya kadar inceliyoruz. Henüz adaylarını açıklamadığımız 7 büyükşehir ve il belediyemiz ile ilçelerimizi de önümüzdeki günlerde açıklamayı sürdüreceğiz. Şu anda ilçe belediye başkan adaylarımızın tespitiyle ilgili çalışmalarımız da devam ediyor. Bir diğer taraftan da belde belediye başkan adaylarımızın tespitiyle ilgili çalışmalar da devam edecek. Adayları belli olan şehirlerimizde teşkilatlarımız hemen sahaya inecekler. Durmak yok yola devam. Sizlerden seçim tarihine kadar gece gündüz çalışarak, partimizi sandıktan birinci çıkartmanın yanında en yüksek oy oranına ulaştırmanızı bekliyorum" diye konuştu.

ÇEVREYE DUYARLI SEÇİM KAMPANYASI

31 Mart mahalli seçimlerinde gürültü ve görüntü kirliliği oluşturan propaganda yöntemlerinin tamamen terk edileceğine dikkat çeken Erdoğan, “Çok eskilerden beri yerleşmiş bir seçim kampanyası vardır. Her seçim döneminde şehirlerimizin caddeleri, sokakları, elektrik direklerinden binalara varıncaya kadar her yeri parti bayraklarıyla, afişleriyle donatılır. Bununla ilgili bir düzenleme yaptık ama buna rağmen kimse buna riayet etmiyor. Tamamen partilerin ve adayların görünürlüğünü sağlamaya yönelik bu kampanya tarzı uzun süre siyasette bir güç gösterisi olarak devam etti. Kitle iletişim imkanlarının sınırlı olduğu dönemlerde bu tarz kampanya anlayışı belki mazur görülebilirdi ancak günümüzde artık buna ihtiyaç yok. Gerek açık hava reklamcılığı, gerek yazılı ve görsel medya, gerek internet mecrası partilere ve adaylara çok geniş iletişim imkanları sunuyor. Eski tarz kampanya yöntemleri artık şehirlerimizi kirleten, milletimizin de tepkisine yol açan bir hale geldi. AK Parti olarak 31 Mart 2019 seçim döneminden başlayarak gürültü ve görüntü kirliliği oluşturan propaganda yöntemlerini tamamen terk ediyoruz. Çevreye ve insana saygılı bir seçim kampanyası yürütme kararı aldık. Sadece parti teşkilatlarının olduğu yerde ve seçim koordinasyon merkezlerinin olduğu yerde afişlerimiz asılabilir. Bunun dışında hiçbir yerde bu tür görüntü kirliliğine asla müsaade edilmeyecek ve belirlenen saatler dışında asla otobüs dolaştırılmayacak” ifadelerini kullandı.

Zerrin SOMUNCU

SIRADAKİ HABER
}