HaberlerÖğrencilerden örnek davranış

Öğrencilerden örnek davranış

Samsun'un Havza ilçesinde lise öğrencileri okul bahçesinde barınak yaptıkları sokak hayvanlarının yem ihtiyacını karşılamak için kermes düzenledi

Öğrencilerden örnek davranış

Havza 25 Mayıs Anadolu Lisesi öğrencileri, "Çevremi Koruyorum, Hayvanları Seviyorum Projesi" kapsamında okul bahçesinde topladıkları atık malzemelerden soğuk havalarda sokak hayvanlarının kalabilmesi için barınaklar yaptı.

Araba lastiklerini keserek, ahşaptan sokak hayvanları için barınaklar yapan öğrenciler, yem alabilmek için de okulda kermes düzenledi. Evde yaptıkları yiyecekleri satışa sunan öğrenciler, duyarlı davranışları dolayısıyla takdir topladı.

Proje sorumlusu edebiyat öğretmeni Abdurrahim Toprak, projenin sadece sokak hayvanlarının barınmasıyla alakalı olmadığını ifade ederek, "Çocuklarımızın çevre sevgisi, çevre bilinci, havyan sevgisi, bir şeyden menfaat temin etmeden de değer verme bilinci oluşsun, sorumluluk alsınlar diye bu projeyi yaptık. Özellikle okulların bu işe öncülük yapması gerekiyor. Çünkü eğitim okulda başlıyor. Sokaklarda trajik sahneler görmemek için dünyayı paylaştığımız canlara karşı da saygılı olmamız gerekiyor" dedi.

SIRADAKİ HABER
}