HaberlerSamsunspor Haberleriİlyas Kubilay, Mizuno'yla yıldızların peşinde

İlyas Kubilay, Mizuno'yla yıldızların peşinde - Samsunspor Haberleri

Samsunspor'un yıldızı İlyas Kubilay Yavuz, sponsoru Mizuno ile aynı firmanın reklam yüzü olan dünyaca ünlü yıldızlar Rivaldo, Roberto Carlos, Alex De Souza, Hulk ve Torses'in peşinden koşuyor.

İlyas Kubilay, Mizuno'yla yıldızların peşinde

ASAL: 'SPORA AŞİNAYIZ'

Yılport Samsunspor'un parlayan yıldızı  İlyas Kubilay Yavuz'a geçtiğimiz günlerde ünlü Japon markası Mizuno krampon ve günlük hayatta spor giyim sponsoru olmuştu. Mizuno'nun Türkiye Distribütörü olan FUSA Spor A.Ş.'nin Samsunlu Yönetim Kurulu Başkanı Galip Asal, markalarının spor tarihine çok aşina olduğuna dikkat çekti. Asal, tenisin efsane isimlerinden Ivan Lendl'nin ve atletizm efsanesi Carl Lewis'in başarılarını Mizuno'yla elde ettiğinin altını çizdi. Asal ayrıca, markalarının geçmişte Rivaldo, Roberto Carlos ve Alex de Souza gibi dünya yıldızlarını giydirdiğini, halen de Brezilyalı Hulk ve Fernando Torses'in de sponsoru olduğunu söyledi.

ŞANS VE BAŞARI GETİRECEK

İlyas Kubilay Yavuz da, sponsoru Mizuno'nun kendisine şans ve başarı getireceğine inandığını belirtti. Başarılı ve gelecek vaat eden 24 yaşındaki futbolcu, Mizuno marka kramponlarını giydiği ilk maç olan Utaş Uşakspor deplasmanında iyi bir performans ortaya koydu. Mizuno Türkiye Marka Müdürü Nazif Kaygısız ise, "Mizuno, dünyanın her yerinde her spor dalından, yeteneğine güvendiği yıldız sporcuların arkasına kendi gücünü koymaktadır. İlyas Kubilay’ı Türk futbolunun önemli yeteneklerinden biri olarak görüyoruz. Kuşku yok ki; Mizuno markasıyla çok sayıda gole ve başarıya imza atacaktır. Kendisine güveniyoruz ve yolunun açık olmasını diliyoruz" diye konuştu.

SIRADAKİ HABER
}