Haberler Gençler kamplarda buluşacak

Gençler kamplarda buluşacak

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından her yıl düzenlenen Yaz Gençlik Kampları başvuruları başladı. Çeşitli sosyal, kültürel ve sportif faaliyetle belirlenen yaz kamplarına katılabilmek için gençler 10 Temmuz'a kadar başvuruları internet üzerinden yapabilir

 Gençler kamplarda buluşacak

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın her yıl düzenlediği Yaz Gençlik Kampları’nın başvuruları başladı. Gençlerin çeşitli sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerle unutamayacakları bir dönem yaşayacakları kamplar için başvuru tarihleri birinci dönem 1-25 Mayıs, ikinci dönem 25 Mayıs-10 Temmuz olarak belirlendi. Kamplar ise 10 Haziran-16 Eylül arasında yapılacak. 2017 yılı içerisinde yaklaşık 120 bin gencin yararlanmasının hedeflendiği kamplara gençlerin ilgisi oldukça yüksek.

KATILIM ÜCRETSİZ

Katılımın ücretsiz olduğu 36 gençlik kampına katılacakların ulaşım dâhil bütün ihtiyaçları Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından karşılanacak. Ayrıca, katılımcı gençlerin tamamına, yolculukları ve kamplarda geçirdikleri günler için seyahat ve sağlık sigortası yapılarak teminatlar çerçevesinde sağlık hizmeti de verilecek. 7 günlük dönemler halinde ve kız ile erkek gruplarının ayrı ayrı katılacakları kamplara, başvurular on-line olarak internet üzerinden yapılacak. Gençler, yaş şartının uygun olması koşulu ile Mavi(Deniz) ve Yeşil(Doğa) kamplarına sadece birer kez katılabilecek.

ÖNCELİK TANINACAK

Kamp başvurularının değerlendirilmesinde; aile aylık net geliri 1.404 TL’nin altında olanlara, 2016 - 2017 eğitim-öğretim döneminde takdir belgesi alanlara, gençlik merkezi üyelerine, kamplara katılmak amacıyla iki yıl başvurduğu halde kampa gitmeye hak kazanamayanlara, yaşadığı şehrin köy ve kırsalında ikamet edenlere, kamp atamalarında öncelik tanınacak.

2016 yılı içerisinde olağanüstü hal nedeniyle iptal edilen kamp dönemlerine katılım hakkı kazandığı halde gidemeyenlerin, şehit ve gazi yakını (kardeş veya çocuk) olan gençlerin başvurması halinde kampa karılmaları doğrudan gerçekleştirilecek.

 

SIRADAKİ HABER
}