HaberlerSamsun HaberleriSon prömiyer Samsun'da

Son prömiyer Samsun'da - Samsun Haberleri

Samsun Devlet Opera ve Balesinin (SAMDOB), Aralık ayında 2018'in son prömiyeri olan 'Çingene Baron' operetinin provası büyük beğeni topladı

Son prömiyer Samsun'da

Johann Strauss II’nin eseri Çingene Baron, Gürçil Çeliktaş’ın rejisiyle Samsun Devlet Opera ve Balesinde sahnelenecek. 8 Aralık 2018 Cumartesi günü prömiyerinin yapılacağı operet Samsun’da ilk defa sahnelenme özelliği taşırken, Çingene Baron’un provası iye büyük beğeni topladı. 

Zengin bir müzikal yapıya sahip olan Çingene Baron operetinin orkestra şefliğini Artun Hoinic üstleniyor. Koro partisinin adeta bir solist gibi yoğun olduğu eserin koro şefliğini Mikail Iskrov yapmaktadır. 2 perdeden oluşan eserin dekor tasarımı Nihat Kahraman’a, kostüm tasarımı Nursun Ünlü’ye, koreografisi N. Bilsel Demireller’e, ışık tasarımı Oğuz Murat Yılmaz’a ait.

Türkçe olarak seslendirilecek olan serin oyuncu kadrosunda Elif Demir, Eda B. Gürkan, Arsen Tekinmirza, Zsupan; Bülent Ateşoğlu, Eray Dönmez, Barinkay; Bilal Doğan, Özer Öndeş, Yunusemre K. Sönmez, Czipra; Anna Chubuchenco, Didem Çelik, Ezgi Karakaya, Leyla Ceren Koç, Arscna; Esra Arslantürk, Sezgi Elhüseyini, Fatma Ecem Topçu, Ottokar; Volkan Binerbay, Yunusemre K. Sönmez, Carnero; Hakkı Balkaş, Metin Bayram, Homonay; Hasan Çelik, Murat Göçken, Mirabella; Polen Y. Arslan, Ayşe Ceylan, Pali; Berkcan Beniç, Ali İbrahim Tuluk gibi isimler bulunuyor.

SIRADAKİ HABER
}