HaberlerSamsun HaberleriGerici profesör istemiyoruz

Gerici profesör istemiyoruz - Samsun Haberleri

Samsun Kadın Dayanışması üyeleri, Prof. Emiroğlu'nun yaptığı açıklamalara tepki göstererek, 'Gerici profesör istemiyoruz' dedi

Gerici profesör istemiyoruz

Samsun Kadın Dayanışma üyesi yaklaşık 20 kadın, İstiklal Caddesi üzerinde toplanarak basın açıklamasında bulundu. Kadınlar, "15 yaşındaki kızlar evlenebilir, adet olmak bir hastalıktır ve tedavisi gerekir" açıklamalarında bulunan Dokuz Eylül Üniversitesi İlahiyet Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. İbrahim Emiroğlu'na tepki gösterdi. Kadınlar, "Gerici profesör istemiyoruz" sloganları attı.

NEFRET KÖRÜKLENİYOR

Kadın Dayanışması üyeleri yaptıkları açıklamada, "AKP iktidarı boyunca kadın, doğa, çocuk ve bilim düşmanı gerici politikalar defalarca dillendirildi, nefret ve ayrımcılık körüklendi. Kadınlar olarak profesör olarak görev yapan şahsa hayatının en önemli dersini veriyoruz; det olmak biyoloji bir durumdur. 15 yaşındaki çocuklar evlenemez. Ne giydiğimiz seni hiç ilgilendirmediği gibi başımızı örtmek ya da açmak veya minik etek giymek de bizim kararımızdır" ifadelerini kullandı.

SOKAKLARDAYIZ

Kadınlar, geçtiğimiz günlerde Samsunlu bir kadının 19 bıçak darbesiyle öldürüldüğünü hatırlatarak, "Timsah gözyaşları dökmekten vazgeçilmeli. Şiddeti önlemek için öncelikle kadın düşmanlığını körükleyenler susturulmalı. 'Kadına şiddet oranı düştü' diyenlere kurbanları bir kez daha hatırlatıyoruz. Kadın cinayetleri politiktir, tüm kadınların hesabını sorana kadar sokakları terk etmeyeceğiz" şeklinde konuştu.

Şükrü Berk ASKAR

SIRADAKİ HABER
}