HaberlerSamsun HaberleriSES'ten mitinge çağrı

SES'ten mitinge çağrı - Samsun Haberleri

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası Samsun Şubesi üyeleri, Süleymaniye Geçidi'nde dağıttıkları bildirilerle, KESK tarafından yarın gerçekleştirilecek Samsun mitingine vatandaşları davet etti

SES'ten mitinge çağrı

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Samsun Şubesi üyeleri, İstiklal Caddesi Süleymaniye Geçidi'nde dağıttıkları bildiri ile Samsun'da yaşayan vatandaşları, Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) tarafından 9 Aralık saat 13.00'te Cumhuriyet Meydanı'nda yapılacak mitinge davet etti.

MÜCADELE EDECEĞİZ

Yaklaşık iki saat boyunca bildiri dağıtarak vatandaşlara katılım çağrısında bulunan SES üyeleri, iki saatin sonunda basın açıklamasında bulundu. SES Genel Sekreteri Pınar İçel Çepe, "Siyasi iktidar, sağlık ve sosyal hizmeti bir hak olarak görmediğini uygulamaları ile ilan etmeye devam etmektedir. Kamudan yapılacağı duyurulan 60 milyon tasarrufun 10 milyonunun sosyal güvenlik alanından yapılacak olması; emekli, yaşlı, engelli ücretlerinin ödenmesini, ilaç ve malzeme giderlerinin karşılanmasını olumsuz etkileyecektir, aynı zamanda da sosyal yardımlar da olabildiğince daralacaktır. Zamların geri alınmasını, enflasyondan doğan ücret alacaklarımızın ödenmesini, sağlık ve sosyal hizmet sunumunu engelleyecek tasarruflardan vazgeçilmesini istiyoruz ve alacağız" ifadelerini kullandı.

Barış BUDANOĞLU

 

SIRADAKİ HABER
}