HaberlerGezen sinema Terme'de

Gezen sinema Terme'de

Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından desteklenen 'Gezen Sinema' TIR'ını Terme'ye getirterek, çocuklara sinema keyfi yaşattı

Gezen sinema Terme'de

Türkiye’yi dolaşan ‘Gezen Sinema’ TIR'ının son durağı Terme oldu. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü tarafından desteklenen "Çocuklar için gezen sinema" etkinliği kapsamında Termeli minikler iki gün boyunca sinema filmi izledi.
Projede 4 farklı film beyaz perdeye yansıtıldı ve 110 çocuk aynı anda, mobil bir tırın içerisine kurulan sinema salonunda film izledi.
Terme Belediyesi katkılarıyla düzenlenen etkinlikte Belediye Başkanı Şenol Kul da öğrencilerle birlikte film izleyerek, onlarla sohbet etti. Kültürel yönden öğrencilerin gelişimine katkı sağlaması amaçlanan etkinlikte belediye tarafından çocuklara çeşitli ikramlarda bulunuldu.

BU TÜR PROJELERDE HEP OLACAĞIZ

Çocukların kültürel ve hayal dünyalarına katkı sağlayan projelerde her zaman var olmaya devam edeceklerinin altını çizen Başkan Kul, “Geleceğimizin teminatı çocuklarımız için ne yapsak azdır. Çocukların kültürel ve hayal dünyasına katkı sağlayan böylesi projelerin desteklenmesi anlamında tüm gayretleri gösteriyoruz. Birçoğu belki de ilk kez beyaz perde ile tanışan çocuklarımızın gelişimine katkı sağlayacak sinema gösterilerine belediye olarak destek olmanın sosyal belediyeciliğin gereği olduğu bilincindeyiz. Daha farklı projelerle çocuklarımızın her daim yanında olacağız" dedi.

  terme  şenol kul


SIRADAKİ HABER
}