HaberlerKaradeniz HaberleriKaradeniz'de kuvvetli fırtına

Karadeniz'de kuvvetli fırtına - Karadeniz Haberleri

Karadeniz'de etkili olan fırtına ve yağmurla birlikte şiddetini artıran dalgalar zaman zaman Liman Caddesi'ndeki 7 metrelik istinat duvarını aştı.

Karadeniz'de kuvvetli fırtına

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün yurt genelindeki uyarılarının ardından Batı Karadeniz'de şiddetli rüzgar ve yağmur etkisini sürdürdü. Gece saatlerinden itibaren etkili olan rüzgar ve yağmur nedeniyle Karadeniz'deki dalgalar şiddetini artırdı.

Zonguldak'ta Liman Caddesi'ndeki 7 metre yüksekliğindeki istinat duvarını aşan dalgalar zaman zaman liman içerisine girdi. 6 ila 8 kuvvetindeki fırtınanın yer yer kuvvetli fırtına şeklinde olması beklenirken fırtınanın akşam saatlerinden sonra etkisini kaybedeceği tahmin ediliyor. Fırtına nedeniyle balıkçı tekneleri liman içine demirledi. Açıkta limana demirlemek için sıra bekleyen yük gemisi ise fırtına ve dalgalar nedeniyle zor anlar yaşadı. Gemi, zaman zaman adeta beşik gibi sallandı. Öte yandan yağmur suyu ile birlikte gelen çöpler, dere yataklarından denize ulaşan, pet ve cam şişeler, odun parçaları limana birikti.

Meteoroloji yetkilileri oluşabilecek risklere karşı vatandaşların tedbirli olmalarını istedi.

AĞAÇ, RÜZGARA KARŞI KOYAMADI

Öte yandan, Giresun merkez Aksu Mahallesinde bulunan Hurşit Bozbağ Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi önündeki kavak ağacı aşırı rüzgara dayanamayarak yan yattı. Yola devrilmek üzere bulunan ağaç elektrik tellerine adeta asılı kaldı.

Aşırı rüzgara dayanamayarak yan yatarak elektrik tellerine dayanan ağaç Giresun Belediyesi İtfaiye ekipleri müdahale etti. Ağacın devrilmeden tellere asılı kalması ile birlikte ilginç bir görüntü ortaya çıkarken, fırtınalı havanın bir süre daha bölgede etkili olacağı kaydedildi.

 

SIRADAKİ HABER
}