HaberlerSamsun HaberleriSamsun'u fırtına vurdu! Ağaçlar devrildi, çatılar uçtu

Samsun'u fırtına vurdu! Ağaçlar devrildi, çatılar uçtu - Samsun Haberleri

Samsun'da etkili olan şiddetli fırtına hayatı olumsuz etkiledi. Fırtına nedeniyle çatılar uçtu, ağaçlar devrildi

Samsun'u fırtına vurdu! Ağaçlar devrildi, çatılar uçtu

Meteoroloji Genel Müdürlüğünün yurt genelindeki uyarılarının ardından Karadeniz’de şiddetli fırtına etkili oldu. Gece saatlerinden itibaren Karadeniz’de etkili olan rüzgar,  Samsun’da da etkili olmaya devam ediyor.

VATANDAŞLAR YÜRÜYEMEDİ

İlkadım ilçesi İstasyon Mahallesi Sahil Sokak’ta bir ağaç yola devrildi. Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan Atatürk Parkı’nda ise ağaçlar devrilirken, fidanlar kökünden söküldü. Fuariçin’de de benzer görüntüler vardı, Fuariçin’de bulunan bazı dükkanların çatıları uçtu. Ağaç devrilmesi ve çatının uçması esnasında kaldırımdan geçen kimsenin olmaması olası bir faciayı önledi.  Fırtınanın hızı saatte 70 kilometreye ulaşırken, vatandaşlar sokakta yürümekte güçlük çekti. Meydana gelen olaylarda can kaybı ve yaralanma yaşanmazken, bazı araçlarda maddi hasar meydana geldi. Devrilen ağaçlar belediye ekiplerince parçalanarak kaldırıldı.

GEMİLER DEMİRLEDİ

İlkadım ilçesinde hızı zaman zaman 70 kilometreye ulaşan fırtına nedeniyle yerli ve yabancı bandıralı şilep, gemi ve tankerler İlkadım sahiline demirledi. Bu arada şiddetli fırtına, balıkçıları da olumsuz etkiledi. Tekneler, bugün denize açılamadı. Meteoroloji yetkilileri, şiddetli fırtınanın etkisini sürdüreceğini belirterek, vatandaşları olumsuzluklara karşı uyardı.

SIRADAKİ HABER
}