HaberlerSamsunspor HaberleriTaner Taşkın: 'Liderlik için kazanacağız'

Taner Taşkın: 'Liderlik için kazanacağız' - Samsunspor Haberleri

Yılport Samsunspor Teknik Direktörü Taner Taşkın, 'Sakaryaspor'la deplasmanda oynamak kolay değil. Biz kendimize sezon sonu için şampiyonluk, ilk yarı için liderlik hedefi koyduk. Lider olmak istiyorsak kazanmalıyız. İyi konsantre olup rakibimizin iyi gidişine son vereceğiz' dedi

Taner Taşkın: 'Liderlik için kazanacağız'

İYİ NETİCE ALACAĞIZ

Yılport Samsunspor Teknik Direktörü Taner Taşkın, Samsunspor Medya Direktörü Murat Sandıkçı'nın 'Birebir' programında Sakaryaspor maçını değerlendirdi. Deneyimli teknik adam, "Manisaspor maçı yüzde yüz konsantre olmamız gereken bir maçtı. Öyle de yaptık ve farklı bir galibiyet aldık. Konsantrasyon üst seviyedeydi ve iyi bir maçı geride bıraktık. Bu sezon ilk defa 4-0 gibi farklı bir galibiyet aldık. Sakaryaspor maçı zor olacak. Sonuçta rakibimiz lider. Bizim sezon sonu hedefimiz şampiyonluk, ilk yarı için de hedefimiz liderlik. Bunun için de deplasmandan galibiyetle ayrılmamız gerekiyor. Sakarya'yla deplasmanda oynamak kolay değil. 12 maçlık bir yenilmemezlik serileri var. İyi de gidiyorlar. Bunu sonlandırmak istiyoruz. Şampiyon olmak istiyorsak galip gelmemiz gereken maçlardan bir tanesi. Kazananın avantaj sağlayacağı, kaybedenin avantaj kaybedeceği bir maç. İlk yarıyı lider bitiren şampiyon olmuyor. İyi konsantre olup iyi bir neticeyle ayrılacağımıza inanıyorum" diye konuştu.

HABERAKS TV YAYINLIYOR

Taner Taşkın, "İyi ve oturan bir takımımız var. Hiçbir rakibimizi küçümsemiyorum. Deplasmanda yenilmedik. Ancak özellikle iç sahada da yenilmez olmak istiyoruz. İlk yarıyı hazırlık dönemi gibi geçtik. İkinci yarı bunu da başarmak istiyoruz. Sıfırdan kurulan bir takımın bu kadar olgun oynaması ve bu kadar puan toplaması güzel bir şey. Ancak şu güne kadar az hasarla geldik. Sakaryaspor yönetiminin bizden talepleri oldu maçı 19.00'a aldık. Biz izin vermesek bu gerçekleşmezdi. Fair-play ölçülerinde yaptık bunu. Ancak Sakaryaspor'un oynadığı maçları yerel televizyonları yayınlıyordu. Biz de burada Haberaks TV ile bir anlaşma yaptık ve maçlarımız yayınlanıyor. İki güzide takımın maçı olacak. Sakarya'nın ve Samsun'un sadece bulundukları şehirlerde değil yurt içinde ve dışında binlerce taraftarı var. Sakaryaspor bu maçı yayınlatmazsa stada gelemeyenleri bu karşılaşmadan mahrum edecekler. Kim kazanıyorsa kazansın iyi oynayan kazansın ama bu maçı herkes seyretsin. Bizim ricamız da budur" dedi.

SIRADAKİ HABER
}