HaberlerSamsunspor HaberleriBaşkan İsmail Uyanık: 'Samsunspor aciz değil'

Başkan İsmail Uyanık: 'Samsunspor aciz değil' - Samsunspor Haberleri

Yılport Samsunspor Başkanı İsmail Uyanık, 'Samsunspor bu şehrin ortak sevdası ve herkesin bu takıma saygı göstermesini bekliyoruz. Saygı göstermeyene biz de göstermeyeceğiz. Birbirimizi aşağıya çekmeye gerek yok. Bilemediğimiz bir şekilde bunun aksine davranılırsa da Samsunspor aciz değil, gerekeni yaparız' dedi.

Başkan İsmail Uyanık: 'Samsunspor aciz değil'

DESTEĞİMİZ SÜRECEK

Haber Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Osman Kara, Haberaks TV Genel Yayın Yönetmeni Ümit Ceylan ve 103.5 Samsun Haber Radyo Genel Yayın Yönetmeni Cumhur Kocaoğlu, Yılport Samsunspor Başkanı İsmail Uyanık'a iade-i ziyaret gerçekleştirdi. Ziyarette konuşan Osman Kara, "Haber Medya Grubu olarak Samsunspor'la güzel bir işbirliği içerisindeyiz. Bu işbirliği iki tarafa da katkı sağlıyor. Bu şehrin en büyük markası olan Samsunspor'a desteğimiz her zaman sürecektir" diye konuştu.

EVLERE GİRİYORUZ

Yılport Samsunspor Başkanı İsmail Uyanık ise, "Haber Medya Grubu ile iyi bir işbirliğimiz var. Taraftarların kulüplerinden beklentisi farklılaştı. Çıta yükseldi. Taraftar aidiyet duyusunu daha kolay göstermek istiyor. E-ticaret üzerinden hemen sipariş vermek istiyor. Ya da takımının maçını televizyondan izlemek. Yayınlar da buna hizmet ediyor. Herkes evinde o üç büyüklere daha kolay ulaştığı onları tutuyor. Bizim de maçları canlı yayınlatırken düşüncemiz herkesin evine girmekti. Bunu da Haberaks TV ile başardık" dedi.

BİZ GÜÇLÜYÜZ

Gündeme ilişkin de konuşan Başkan Uyanık, "Önümüzde Sakarya maçı var. Sakaryaspor başkanı gayet medeni bir şekilde beni aradı ve maçın 19.00'a alınmasını talep etti. Biz de 'daha çok seyirciniz gelsin' dedik ve bunu kabul ettik. Sakaryaspor da bizim gibi şehir takımı. Bir futbol yorumcusu olarak onların da başarılı olmasını isterim. Ancak şu anda aynı gruptayız ve rakibiz. İlk düşüncemiz onların önünde olmak. Biz güçlüyüz ve bu konuda gerekeni yapacağız" diye konuştu.

KRALDAN ÇOK KRALCI

İsmail Uyanık, şöyle devam etti: "Tabiki bu süreçte küçük şeyler de oldu. Bizim arkadaşlar onlardan görüntü istemiş, onlar vermemiş. Bunlar küçük şeyler. Maçın canlı yayınlanması konusunda da duyduğumuz farklı şeyler var. Yayın istenmiyormuş. Maçlar bu kadar küçük hesaplarla kazanılmaz. Ben Sakaryaspor yönetiminin de canlı yayın konusunda böyle küçük hesaplar yaptığını düşünmüyorum. Ancak bazı illerde kraldan çok kralcı olur, orada da öyle bir durum olabilir. Bunu Sakaryaspor'a mal edemeyiz."

GEREKENİ YAPARIZ

"Samsunspor bu şehrin tamamını temsil ediyor. Bizim Samsun'u seven insanlara ihtiyacımız var. Maçlara gidiyoruz her yerde Samsunlu var. Biz sadece bir futbol kulübü değil şehrin ortak sevdasıyız. Bu da sorumluluğumuzu artırıyor. Bunun için Samsunspor'a da gerekli saygının göstermesini istiyoruz. Göstermeyene biz de gerekli saygıyı göstermeyeceğiz. Birbirimizi aşağıya çekmeye gerek yok. Ama bilemediğimiz bir şekilde bunun aksine davranılırsa da  Samsunspor aciz değil. Gerekeni yaparız."

Yılport Samsunspor Başkanı İsmail Uyanık, Halkla İlişkiler biriminin üzerinden çalıştığı 'Topuklular Tribüne' projesiyle tribüne daha fazla kadın taraftar çekmeyi hedeflediklerini belirterek, "Tribünde daha çok kadın ve çocuk taraftar olmasını istiyoruz. Bunun için projelerimiz var" dedi. Öte yandan ziyarette Samsunlu işadamı Galip Asal, Basın Sözcüsü Suat Çakır ve Altyapı Sorumlusu Ali Kemal Gedikli de bulundu.

SIRADAKİ HABER
}