HaberlerSamsun HaberleriSamsun'daki 'Darbeturks' operasyonunda yeni gelişme

Samsun'daki 'Darbeturks' operasyonunda yeni gelişme - Samsun Haberleri

Samsun polisi, sanal ortamda vatandaşları dolandırdıkları belirlenen ve gözaltına alınan 2 kişiden 1'i savcı tarafından serbest bırakılırken, 1 şüpheli ise nöbetçi mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Samsun'daki 'Darbeturks' operasyonunda yeni gelişme

Samsun Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, iddiaya göre, internet ortamında yaptığı sanal devriye görevinde darbeturks.com isimli internet sitesinde değişik banka ve kurumlara ait sitelerin sahtesini hazırlayıp vatandaşları dolandıran 2 kişiyi Samsun'un İlkadım İlçesindeki evlerine düzenlenen oparasyonla gözaltına alındılar.

Gözaltın alınan 20 yaşındaki F.Ü. ile 20 yaşındaki R.K.'nin phishing script (sahte oltalama sitesi) hazırlayıp satışını yapan bu şekilde banka ve kurum internet sayfasına girdiğini düşünen vatandaşların kimlik ve kart bilgilerini kopyaladıkları belirlendi.

Emniyetteki işlemlerinin ardından Samsun Adliyesine sevk edilen R.K. savcıya ifade verdikten sonra serbest bırakılırken, tutuklanması talebiyle nöbetçi mahkemeye sevk edilen F.Ü. de mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

SIRADAKİ HABER
}