Haberlerİzmir HaberleriAliağa'daki Kalabak'a modern park

Aliağa'daki Kalabak'a modern park - İzmir Haberleri

İzmir'in Aliağa ilçesinde, yeni park ve yeşil alan çalışmalarına hız kesmeden devam eden belediye ekipleri, Kalabak Mahallesine yeni nesil oyun grupları monte etti.

Aliağa'daki Kalabak'a modern park

Aliağa ilçesinde, mevcut parklardaki revize çalışmalarını en üst seviyede tutan Aliağa Belediyesi ekipleri, aynı zamanda parkı olmayan mahallelere de yeni nesil oyun gruplarından oluşan modern parklar kazandırıyor. Belirlenen program dahilinde sırasıyla tüm mahallelerdeki çocuk oyun parklarını AB standartlarına yükseltmeyi ve daha sağlıklı hale getirmeyi hedefleyen Aliağa Belediyesi, bu kapsamda Kalabak Mahallesine yeni nesil oyun grupları monte etti. Kalabak Mahallesindeki çalışmaların sonuna gelinirken, yeni nesil oyun gruplarında oynamak için sabırsızlanan çocuklar, şimdiden oyun parkının keyfini çıkarmaya başladı.
Belediye ekipleri çocukların daha sağlıklı bir ortamda eğlenebilmeleri için oyun zeminini kauçuk malzeme ile kapladı. Yapılan peyzaj ve çevre düzenlemelerinin yanı sıra park alanına aydınlatma direkleri konuldu. Gece kullanımı için de elverişli hale getirilen oyun alanına yetişkinlerinde spor yapabilmeleri için spor aletleri yerleştirildi.
Çocukların ilk defa güven içerisinde oynayabilecekleri bir parka kavuştuğunu belirten Kalabak Mahalle Muhtarı Mehmet Kartal, '150 haneli 500 nüfuslu mahallemiz, hem çocukların hem de ailelerin huzur içerisinde vakit geçirebileceği bir park kazandı. Çalışmalarda emeği geçen belediye yetkililerine ve çalışanlarına mahalle halkım adına çok teşekkür ediyorum' dedi.

Aliağa’daki Kalabak’a modern park

SIRADAKİ HABER
}