HaberlerSamsun HaberleriSamsun istedi ama Samsung Rize geliyor

Samsun istedi ama Samsung Rize geliyor - Samsun Haberleri

Samsun'un bir süredir yatırıma çağırdığı Samsung, patent başvurusu yaptığı 3 yeni akıllı telefon modeline 'Rize' adını verdi.

Samsun istedi ama Samsung Rize geliyor

Güney Koreli teknoloji şirketi Samsung’a yatırım çağrısı yapan Samsun’a rakip çıktı. Üstelik  Samsun’a bu alanda Karadeniz Bölgesi’nden rakip olan bir diğer şehir, Samsung’un yeni bir telefon modeline adını bile verdi.

Samsung’a olan isim benzerliği nedeniyle Türkiye’nin  Samsun ilinin, bir süredir Güney Koreli şirketi, yatırım için davet ettiği bir süredir biliniyor. Henüz Samsung’tan bu konuyla ilgili resmi bir açıklama yapılmış değil. Ancak şirket, yine Türkiye’den bir şehir ismiyle gündeme geldi. Bu kez mevzu olan şehir ise Rize.

Habertürk’ten Necdet Çalışkan’ın haberine göre Samsung’un, 6 Aralık 2018 tarihinde Avrupa Birliği Fikri Mülkiyet Ofisi’ne  Samsung Rize adlı yeni bir akıllı telefon serisi için resmi bir başvuruda bulunduğu ortaya çıktı. LetsGoDigital sitesinde de yer verilen marka başvurusuna göre Samsung Rize serisi Rize10, Rize20 ve Rize30 olmak üzere 3 farklı modelden oluşuyor.

SIRADAKİ HABER
}