HaberlerSamsun HaberleriSamsun'da o güzergaha ek sefer

Samsun'da o güzergaha ek sefer - Samsun Haberleri

Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Turan Çakır, otogardan şehrin diğer noktalarına gidecek olan vatandaşların mağduriyetlerini gidermek adına gece geç saatlere kadar ek otobüs seferlerinin konulacağını söyledi.

Samsun'da o güzergaha ek sefer

Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi karar toplantısı, Turan Çakır başkanlığında gerçekleştirildi. Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantı Salonu'ndaki toplantıda, 42 madde görüşülerek karara bağlandı.

GÖRÜŞÜMÜZ ALINMADI

Toplantıda gündem maddeleri arasında yer alan, Samsun Barosu'nun bir süre önce boşalttığı, 19 Mayıs Mahallesi'nde yer alan binanın kullanımının 2 yıl boyunca Samsun Üniversitesi'ne verilmesi yönünde komisyondan geçen karar görüşüldü. Alınan karara itiraz eden CHP'li Meclis Üyesi ve Samsun Barosu Yönetim Kurulu Üyesi Av. Hatice Sönmez Güneş, "Binanın Samsun Üniversitesi Rektörlüğü'ne verilmesi konusunda bizim görüşümüz alınmadı. Orada şu anda yeni arkadaşlarımıza bilirkişi eğitimi verilmektedir. Bu arkadaşlarımızın eğitim görebileceği bir yere ihtiyaçları olacak. Yeni inşa edilen Baromuza ait binanın bitimine kadar kararın ertelenmesini talep ediyoruz" dedi.

KENT MÜZESİ'NE KATILMALI

Yine CHP'li Meclis Üyesi Mustafa Tüfek de binanın, hemen yanındaki Kent Müzesi'ne katılmasının daha uygun olacağını ifade etti. İYİ Partili Meclis Üyesi Recep Güleroğlu ise, Baro Lokali'nin daha önce Kent Müzesi'ne katılması amacıyla yine meclise geldiğini ve buna olumlu yaklaştıklarını, fakat bugün Samsun Üniversitesi'ne tahsis edilmesini doğru bulmadıklarını dile getirdi. Başkan Turan Çakır ise binanın yalnızca 2 yıllığına verildiğine vurgu yaparak yeni kurulan üniversiteye katkı sağlamak amacında olduklarını belirtti. Konuşmaların ardından komisyondan geçen karar, oyçokluğuyla kabul edildi ve binanın kullanım hakkı 2 yıllığına Samsun Üniversitesi'nin oldu.

MAĞDURİYET GİDERİLECEK

Yine gündem maddeleri arasında yer alan Samsun Büyükşehir Belediyesi Yusuf Ziya Yılmaz Şehirlerarası Otogarı'nda otobüs firmalarının şehiriçi servislerinin kaldırılmasından dolayı vatandaşların mağduriyetlerinin önlenmesi için SAMULAŞ aracılığıyla ek otobüs seferlerin konulması meclis üyelerince oy birliğiyle kabul edilerek karara bağlandı.

Barış BUDANOĞLU

SIRADAKİ HABER
}