HaberlerSamsun HaberleriBaşkan Zihni Şahin'den 'Siyasi pazarlık' tepkisi

Başkan Zihni Şahin'den 'Siyasi pazarlık' tepkisi - Samsun Haberleri

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, kendisinin 'siyasi pazarlıklar içerisinde olduğu söylentisini çıkaranlara tepki göstererek, 'Siyaset anlayışımda gizli hesaplar, planlar ve hiçbir beklenti asla olmadı' dedi.

Başkan Zihni Şahin'den 'Siyasi pazarlık' tepkisi

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamalarla son dönemde adının geçtiği söylentilere adeta ateş püskürdü.

MAKAM GÜVENDEN KIYMETLİ DEĞİL

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başkan  Zihni Şahin'in birlikte çekilmiş fotoğrafı ile paylaşılan mesajda şu ifadelere yer verildi: "Bir süredir basında çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığını daha önce de ifade etmiştim. Şahsımı ve partimizi yıpratmak isteyen kişiler, önce şahsımın başka bir partiden aday olacağına dair haberleri basına servis etmiş, yalanlama sonrasında yine kendi yaptıkları haberler üzerinden siyasi pazarlık söylentileri çıkarmışlardır. Şu net olarak bilinmelidir ki siyaset anlayışımda gizli hesaplar ve planlar ve hiçbir beklenti asla olmamıştır. Partimiz her ne zaman ihtiyaç duymuş ve görev vermiş ise ben de partimin yanında olarak verilen görevi en iyi şekilde icra etme gayreti ile çalışarak şahsıma ve partime yakışan şekilde davrandım. Bundan sonraki süreçte de bu anlayışla yolumuza devam edeceğiz. Samsun halkının bana olan güven ve desteği için de en içten şükranlarımı sunuyorum. Şahsım adına hiçbir makam ve görev sizlerin bu güveninden daha kıymetli değil. Tarafıma bir görev tebliğ edilmesi halinde, siz değerli vatandaşlarımızla paylaşıyor olacağımdan kimsenin şüphesi olmamalıdır. Önemle hatırlatmak isterim ki, görev tebliği konusu da tek yetkili Cumhurbaşkanımız ve genel başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında, AK Parti Genel Merkezi'dir. Genel merkez dışında hiçbir şahsın görev teklif edebilme yetkisi yoktur."

SIRADAKİ HABER
}