HaberlerSamsunspor Haberleriİki farklı muamele

İki farklı muamele - Samsunspor Haberleri

Güvenlik güçleri Samsun'da çok sıkı önlemler alırken, Sakarya'da ise sezonun en kritik maçı için özel bir önlem alınmaması ve herhangi bir sorun oluşmaması taraftarlar tarafından 'iki farklı muamele' olarak yorumlandı.

İki farklı muamele

CÜZDANA KADAR ARAMA

Yılport Samsunspor’un iç saha oynadığı karşılaşmalarda güvenlik güçlerinin taraftarların cüzdanına varıncaya kadar araması, insanların tribünden uzaklaşmasına neden oluyor. Birkaç farklı noktada yapılan aramalar, stadın çevresine kurulan güvenlik barikatları, çocuklara sorulan kimlik, biletlere yazdırılan TC kimlik numaraları her geçen hafta tribünlerden taraftar sayısının azalmasına neden oluyor. 2. Lig Beyaz ve Kırmızı Grup'ta yer alan hiçbir takıma uygulanmayan bu tutumu, polisin 'Yasaları uyguluyoruz' sözleriyle açıklaması ise inandırıcı bulunmuyor. 28 bin kişilik stadyumu ile  Samsunspor'la kıyaslanabilecek bir tribün ve taraftar topluluğuna sahip Sakarya’da polisin uygulaması ile Samsun polisinin tutumu arasında siyah ve beyaz gibi net bir fark ortaya çıktı.

SAMSUN'DAKİ GİBİ DEĞİL

40 bine yakın seyircinin alındığı ve kağıt bilet uygulanan Sakarya’da biletlerde ne TC kimlik numarası yazılıydı, ne de stat çevresinde taraftarları isyan ettirecek arama noktaları vardı. Sadece tek bir arama noktasından geçen Sakaryasporlu taraftarlar, özel güvenlik görevlileri tarafından tek bir noktada aranarak stada alındı. Çocuklar ise hiçbir aramaya tabi tutulmadan stada alındı. Samsunsporlu taraftarlara potansiyel suçlu muamelesi yapılırken, Sakaryasporlu taraftarlara hoşgörü ve iyi niyetle yaklaşıldığını gören  Samsunspor taraftarları, durumu , 'İki farklı muamele' olarak yorumladı. Samsunspor Kulübü de konuyu kamuoyunun takdirine bıraktıklarını açıkladı. Ayrıca 19 Mayıs Stadı’nın içinde tribün önlerine kurulan dev güvenlik bariyerleri taraftarın maç izlemesine engel teşkil ederken, Sakarya stadı içinde herhangi bir güvenlik bariyerinin olmaması futbolun güzelleşmesi için sunulan imkanlar, takdir topladı.

SIRADAKİ HABER
}