HaberlerSamsun HaberleriErdoğan Tok: 'Projelerimizi bir bir hayata geçiriyoruz'

Erdoğan Tok: 'Projelerimizi bir bir hayata geçiriyoruz' - Samsun Haberleri

AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Demir ve İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, mahalle buluşmalarına devam ediyor.

Erdoğan Tok: 'Projelerimizi bir bir hayata geçiriyoruz'

Ulugazi Mahallesi TOKİ Konutları sakinleri ile bir araya gelen Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Demir, İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok ve AK Parti İlkadım İlçe Başkan Vekili Serkan Akyüz, coşkulu bir şekilde karşılandı.

Tok: 'Projelerimizi bir bir hayata geçiriyoruz'

Ulugazi Mahallesi TOKİ Konutları sakinlerince yoğun ilgiyle karşılanan Başkan Tok yaptığı konuşmada, 'Ulugazi TOKİ Konutlarının hemen yanında 20 dönümlük alan içerisine inşa edilen belediye yeni hizmet binasının süratle tamamlanması için tüm çalışmalarımız yoğun bir şekilde devam ediyor. 5 bin metrekarelik meydan, çocuk kreşi, spor alanları, meclis ve toplantı salonu, kafeterya, 2 katlı 800 araçlık otopark ve dinlenme alanlarından oluşan yeni belediye hizmet binası ve cami inşaatımızda vatandaşlarımızın hizmetine açılması için gün sayıyoruz. Ulugazi TOKİ Konutlarının projesinde cami olmamasından dolayı vatandaşlarımız ibadetlerini yapmakta zorluk çekiyorlardı. 38 blokta 5 bin 245 kişinin yaşadığı yaşam alanında cami olmadığı için o konutlarda oturan konut sakinlerimiz cami ihtiyaçlarını bize anlattılar. Bizler de bu doğrultuda bu bölgeye bir cami kazandırmak için belediye hizmet binamızın yanındaki 2 bin 600 metrekarelik alanı cami alanı olarak tahsis ettik. Cami inşaatımız bittiğinde bu bölgede vatandaşımız için büyük bir ihtiyacı gidermiş olacağız. Selçuklu mimarisi kullanılarak yapılan caminin ise önümüzdeki birkaç ay içinde hizmete geçecek olmasının mutluluğu içeresindeyiz. Bunun yanı sıra göreve geldiğimiz ilk günden itibaren yaşadığımız kente hizmet etme aşkımızla, kültürel mirasımızı ve tarihimizi gelecek nesiller için korumaya ve üstün tutmaya, ilçemizi markalaştırmaya ve modern, yaşanabilir bir kent haline getirmeye yönelik çalışmalarımızı bir bir hayata geçirdik ve geçirmeye devam ediyoruz. Yaklaşık 4,5 yılda İlkadım'ın gelecek yüzyılına damga vuracak eserlere imza attık. Bundan sonrasında beklentimiz ve gelecek vizyonumuzu daha da yukarıya taşıyarak sizlere hizmet etmeye devam edeceğiz' dedi.

SIRADAKİ HABER
}