HaberlerNecattin Demirtaş: 'Duruşumdan taviz vermem'

Necattin Demirtaş: 'Duruşumdan taviz vermem'

MHP İlkadım Belediye Başkan Aday Adayı Necattin Demirtaş, belediye başkanı olmak için partisinden vazgeçmeyeceğini belirterek, 'Benim belediye başkanlığı gibi bir derdim yok, duruşla ilgili derdim var. Necattin Demirtaş her kalıba girmez, inandığı şeylerden taviz vermez' dedi

Necattin Demirtaş: 'Duruşumdan taviz vermem'

İlkadım Belediyesi'nin ilk başkanı, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Haberaks TV'de yayınlanan Seçim 2019 programına katıldı.

YARIŞA HAZIRIZ

Demirtaş, 2009'da kazandığı seçimde vatandaşların doğal bir ittifak yaptığını belirterek, "Biz bir yeri daha önce yönetmişsek, her zaman orayı yönetmeye namzet durumdayız. Yapılan anketlerde önde olduğumuzu görüyoruz. Aldığımız bilgilere göre, İlkadım'da ittifakın gerçekleşmemesi halinde herkes kendi adayıyla yarışacak. MHP'nin İlkadım'da aday çıkarmama gibi bir seçeneği düşündüğünü sanmıyorum. Ancak böyle bir karar alınırsa saygı duyarız. Yarış olacaksa yarışa hazırız. Biz seçim kazanma odaklıyız, birilerine yer verme derdinde değiliz. Benim belediye başkanlığı gibi bir derdim yok, duruşla ilgili derdim var. Necattin Demirtaş her kalıba girmez, inandığı şeylerden taviz vermez" ifadelerini kullandı.

SANDIKLARA SAHİP ÇIKAMADIK

Kurtuluş Savaşı'nın başladığı yer olan İlkadım'ın ilk belediye başkanı olduğu için gurur duyduğunu belirten Demirtaş, "Yönettiğimiz İlkadım Belediyesi'ni kaybetmemizin sebeplerinden biri sandıklara yeterince sahip çıkamamamız. İptal edilen 10 bin  oy vardı. Anadolu Mahallesi'nde 300 oyun, 150'si iptal olmuş ve partimizin görevlisi dahil bütün görevliler tutanağı imzalamış. Meclis üyesi seçiminde gereken hassasiyeti gösteremedik. Eğer bunu güzel bir şekilde yapabilseydik, yansımaları iyi olurdu. 2009'da ben 60 bine yakın oy alırken, meclis üyelerimiz 50 bin oy aldı. Meclis üyeleri yeterince tanınmadıklarını söyledi, bunun üzerine onları tanıttık ama bir dahaki seçimlerde makas 15 bine çıktı. Oyumuzu yüzde 25 oranında artırmamıza rağmen seçimi kaybettik. Bu seçimde daha dikkatli davranacağız. Sosyal demokrat seçmenden her iki seçimde de ciddi oy aldık. Şahsıma olan güvenlerinde bir azalma görmüyorum" diye konuştu.

GELECEĞE DÖNÜK PROJELER

Halktan olumlu geri dönüşler aldıklarını söyleyen Demirtaş, "Toplumun verdiği pozitif enerjiyle tekrar görev almamız gerektiğini gördük. 'Küstüm oynamıyorum' deme lüksüne sahip değiliz. Karadeniz'de 'Halk ekmek' uygulamasını biz başlattık. Yeraltı konteyner sistemini ilk olarak hayata geçirdik. Geleceğe dönük projelerimiz var, şehrimize renk katacağız. Kentsel dönüşümle ilgili çok çabalamamıza rağmen bir şey yapamadık, oy kaybetmemizde bunun da etkisi var. Bu konuyla ilgili projelerimiz hazır" sözlerini kaydetti.

Şükrü Berk ASKAR

SIRADAKİ HABER
}