HaberlerMesele ağaç değil

Mesele ağaç değil

Eğitim Bir Sen Samsun 1 Nolu Şube Müdürü Hamdi Yıldız, okul yapılmak için kesilmek istenen ağaçlara karşı çıkılmaması gerektiğini belirterek, 'Planlanan alanda yapılması gereken ilkokulun bir an önce inşaatının gerçekleştirmesini önemsiyoruz. Meselenin ağaç olmadığının farkındayız' dedi.

Mesele ağaç değil

Eğitim Bir Sen Samsun 1 Nolu Şube Müdürü Hamdi Yıldız, Samsun'un İlkadım İlçesi, Adalet Mahallesi'nde Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından okul alanı olarak ilan edilen ağaçlık bölgede, okul inşaatı için kesilmek istenen ancak vatandaşların ve sivil toplum örgütlerinin tepkileri nedeniyle Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin tarafından ağaç kesimi durdurulan alanla ilgili açıklamalarda bulundu.

ÖĞRENCİLER İSTİF EDİLMİŞ ŞEKİLDE

Mahallenin ilkokul ihtiyacının bir an önce karşılanması gerektiğini kaydeden Yıldız, "Minik yavrularımız 2 binin üzerinde mevcutlu okullarda üst üste, istif edilmiş şekilde eğitim görmekten kurtarılmalı, sabahın ve akşamın karanlığında çocuklarını yürekleri ağzında bekleyen velilerimiz bir an önce rahatlatılmalı.

İlkadım'da tam gün eğitime geçilmesi için atılan adımları destekliyoruz. Okul alanı olarak planlanan ve üzerinde ekonomik değeri olmayan, Orman Müdürlüğünce kesilmesi uygun bulunan ağaçların çocuklarımızın daha iyi şartlarda eğitim görmeleri adına kesilmeleri bir zorunluluksa buna karşı çıkılmamalıdır. Şehrin en yoğun yapılaşmasının olduğu bir mahallede okul ihtiyacı için İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Büyükşehir Belediyesi ile planlanan alanda yapılması gereken ilkokulun bir an önce inşaatının gerçekleştirmesini önemsiyoruz" dedi.

YAVRULARIMIZI CEZALANDIRMAK

"Yeşile olan sevgiyi o okulda okuyacak öğrencilere aşılamak ve kesilecek ağaçların kat kat fazlasını doğaya kazandırmak hepimizin birinci görevi olacaktır" diyen Yıldız, "Çocuklarımızın karanlıkta evlerinden çıkıp karanlıkta evlerine dönmemeleri adına yapılacak bu okulun mahallemize ilçemize ve şehrimize hayırlı olmasını diliyoruz.
Eğitim önceliğimizdir. 2019-2020 eğitim öğretim yılında çocuklarımızın kalabalık olmayan, tam gün eğitim veren okullarda eğitim görmesi adına yapılacak çalışmalara desteğimiz tamdır. Samsun kamuoyunun, Büyükşehir Belediyesi çalışmalarının engellenmesini burada eğitim görecek geleceğimiz olacak yavrularımızı cezalandırmak anlamına geldiğini göz önünde tutarak bu olayı eğitim alanı ihtiyacı yönünden değerlendirilmesinin uygun olacağını düşünüyoruz.
Meselenin ağaç olmadığının farkındayız" ifadelerini kullandı.

SIRADAKİ HABER
}