Haberler2 bin 504 engelli ve 3 bin 274 gence atama

2 bin 504 engelli ve 3 bin 274 gence atama

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, '2 bin 504 engellimizin ve devlet korumasında yetişen 3 bin 274 gencimizin atamasını gerçekleştireceğiz' dedi.

2 bin 504 engelli ve 3 bin 274 gence atama

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, "2 bin 504 engellimizin ve devlet korumasında yetişen 3 bin 274 gencimizin atamasını gerçekleştireceğiz" dedi. 

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, yarın saat 14.00’te Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleri ile engelli vatandaşların ve devlet korumasından yararlanan gençlerin kamu kurumlarına atama törenini yapacaklarını açıkladı. Atamalar ile ilgili açıklamada bulunan Bakan Selçuk, “Geçtiğimiz günlerde 2 bin 504 engelli memur alımı yapılacağını duyurmuştuk. Engelli memur adaylarımız başvurularını 29 Kasım ile 7 Aralık tarihleri arasında yaptı. Başvuru yapan hak sahiplerinin kura ile atamalarını gerçekleştireceğiz. Bu yerleştirmede ilk defa devlet korumasından yararlanmış gençlerimiz, öğretmen, mühendis, hemşire gibi unvanlı kadrolara atanacak” ifadesini kullandı. 

KAMUDA İSTİHDAM EDİLECEKLER

Bakan Selçuk, kurumların talepleri doğrultusunda ilköğretim düzeyinden 198, ortaöğretim düzeyinden 534, ön lisans düzeyinden 773, lisans düzeyinden 999 olmak üzere toplam 2 bin 504 kadroya atama yapılmak üzere Devlet Personel Başkanlığına bildirildiğini söyledi. Devlet korumasında yetişen 3 bin 274 gencin de kamuda istihdam edileceğini açıklayan Bakan Selçuk, “ Engelli kardeşlerimizi ve devlet korumasından yararlanmış gençlerimizi  kamuda istihdam ederek hayatlarını kolaylaştırmaya, umutlarını güçlendirmeye, heyecanlarına ortak olmaya devam edeceğiz" dedi. 

SIRADAKİ HABER
}