Haberlerİzmir HaberleriMeslek aşkıyla 40'tan fazla ülke gezdi

Meslek aşkıyla 40'tan fazla ülke gezdi - İzmir Haberleri

Göz Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Mahmut Kaşkaloğlu, tıp biliminin sürekli geliştiğini ve hekimlerin de bu gelişime paralel olarak kendilerini güncellemeleri gerektiğini söyledi. Kaşkaloğlu, bunun için 40'tan fazla ülkeye giderek düzenlenen konferans ve sempozyumlara katıldığını söyledi.

Meslek aşkıyla 40'tan fazla ülke gezdi

Meslek hayatında 42 yılı geride bıraktığını kaydeden Prof. Dr. Kaşkaloğlu, bilgilerini sürekli olarak en güncel ve en iyi şekilde tutmaya çalıştığını ifade ederek, bunun için 40'tan fazla ülkeye giderek düzenlenen konferans ve sempozyumlara katıldığını dile dile getirdi.
Kaşkaloğlu Göz Hastanesi'nde eşi Op. Dr. Selma Kaşkaloğlu ve diğer hekim kadrosuyla birlikte çalıştığını ifade eden Prof. Dr. Mahmut Kaşkaloğlu, başarının bir ekip işi olduğunu ve bilgilerin paylaştıkça çoğaldığını vurguladı. Katıldığı uluslararası kongre ve sempozyumlarla, üye olduğu mesleki kuruluşların kendisine çok şey kattığını hatırlatan Kaşkaloğlu, 'Amerika ve Avrupa Göz Doktorları Birliklerinin yanı sıra; Karadeniz Oftalmoloji ve Güney Avrupa Oftalmoloji Derneklerinin de üyesiyim. Amerika, Avrupa, Karadeniz ve Arap ülkeleri gibi 40'tan fazla ülkede düzenlenen konferans ve sempozyumlara hem katılımcı hem de konuşmacı olarak katıldım. Kendimi geliştirmeye her zaman çok önem verdim. Henüz asistanlık döneminde Avusturya'da çalıştım, İngiltere'de ise 1 yıl hizmet verdim. Sonraki yıllarda da yurt dışında en güncel verileri takip etmek amacıyla ziyaretlerimi sürdürdüm. Son 20 yıldır da bir Türk hekimi sıfatıyla davetli konuşmacı olarak meslektaşlarımla buluşuyorum. Eskiden bu sempozyumlara katılmak çok önemliydi; çünkü bilgiye ulaşmanın pek fazla alternatifi yoktu. Şimdi ise internet üzerinden canlı olarak konferanslara katılabiliyor ve takip edebiliyorsunuz. Bu durum günümüz hekimleri için önemli bir avantaj sağlıyor' diye konuştu.
Hastanede çalışmalarını sürdüren Başhekim Op. Dr. Bilgehan Sezgin Asena ve Prof. Dr. Tansu Erakgün gibi hekimlerin de uluslararası konferanslara davet edildiğini kaydeden Prof. Dr. Mahmut Kaşkaloğlu, teknoloji kadar hekim kalitesinin de belirleyici olduğunu vurguladı.

SIRADAKİ HABER
}