HaberlerSamsun HaberleriSamsun'da su ürünlerine sıkı denetim

Samsun'da su ürünlerine sıkı denetim - Samsun Haberleri

Samsun'da İl Müdürlüğü Su Ürünleri ve Balıkçılık Şubesi ekiplerince 3 balık unu yağı fabrikası, 1 işleme ve değerlendirme tesisi, 10 nakil vasıtası ve 1 balıkçı barınağına denetim yapıldı. Denetimler sonucunda 4 adet idari para cezası uygulandı.

Samsun'da su ürünlerine sıkı denetim

Samsun İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Su Ürünleri Şubesince gerçekleştirilen ve balık unu yağı fabrikası, işleme ve değerlendirme tesisi, balık nakil vasıtası ve balıkçı barınaklarını kapsayan denetimler devam ediyor. Konu ile ilgili bir açıklama yapan Samsun İl Müdürü Nail Kırmacı, 'Balık stoklarının korunması ve sürdürülebilir balıkçılığın sağlanması amacıyla İl Müdürlüğümüz Su Ürünleri ve Balıkçılık Şubesi elemanlarınca düzenlenen denetimler sürüyor.

Bu kapsamda ilimizde 3 balık unu yağı fabrikası, 1 işleme ve değerlendirme tesisi, 10 nakil vasıtası ve 1 balıkçı barınağında yapılan denetimler sonucunda 4 adet idari para cezası uygulanmıştır. Müdürlüğümüz denizde, yol kontrol noktalarında, su ürünleri perakende satış yerlerinde ve balık hallerinde denetimlerine mesai mefhumu gözetmeksizin devam edecektir' dedi.

 

SIRADAKİ HABER
}