HaberlerSamsunspor HaberleriYılport Samsunspor'da cezalarda büyük düşüş

Yılport Samsunspor'da cezalarda büyük düşüş - Samsunspor Haberleri

Kırmızı- Beyazlıların maçlarda aldığı para cezalarında büyük düşüş göze çarpıyor. Geçen yıl toplamda 211 bin TL para cezası ödeyen Yılport Samsunspor'da, bu sezonki rakam ise lig ortalanırken 31 bin TL olarak görülüyor

Yılport Samsunspor'da cezalarda büyük düşüş

GEÇEN YIL 211 BİN TL

Yılport Samsunspor'da geçen yılla bu sezon arasında birçok alanda ciddi farklar oluşurken, bunlardan birisi de kulüp disiplini olarak göze çarpıyor. Kırmızı- Beyazlılar geçen sezon oynanan 34 maçın 15'inin ardından Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na sevk edilip, bu maçların 12'sinden ise para ve bazı yaptırım cezaları aldı. Yılport Samsunspor geçen sezon toplamda 211 bin 25 TL'lik ceza faturası ödedi. Bu sezon ise kulübün futbol takımı için uyguladığı disiplin kurallarının da sert olmasıyla birlikte hiçbir oyuncu bireysel para cezası almadı.

BU SEZON 31 BİN TL

Futbol takımından bir tek Teknik Direktör Taner Taşkın, Eyüpspor maçının ardından 1 maç men ve 3 bin TL para cezası aldı. Sakaryaspor, Keçiörengücü ve Amed Spor Faaliyetler maçlarında taraftarın neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle 5'er bin TL, yine Amed maçında stada usulsüz seyirci alınması nedeniyle de 13 bin TL para cezası alındı. Kırmızı- Beyazlılar bu rakamlarla ilk yarı boyunca toplamda 31 bin TL para cezası almış oldu. Yılport Samsunspor ilk yarının en çok ceza alan 5. takımı olsa da, geçen yıllara oranla cezalardaki ciddi düşüş göze çarpıyor.

SARILAR 102'YE 48

Sarı ve kırmızı kart raporlarına bakıldığında ise Yılport Samsunspor, ilk yarı hiç de azımsanmayacak kadar kart gördü. Geçen sezon lig ve Ziraat Türkiye Kupası'nda toplam 102 sarı ve 2 kırmızı kart gören Kırmızı- Beyazlılar, bu sezonun ilk devresinde ise yine aynı organizasyonlarda 48 sarı ve 3 de kırmızı kartla cezalandırıldı. Ancak bu sezon görülen kartların büyük bölümü oyun için gerçekleşirken, hakemi aldatma ve şiddetli itiraz gibi gereksiz kartlar görülmedi.

İLK YARI ALINAN CEZALAR

SAKARYASPOR : 103 bin TL
SARIYER : 91.1 bin TL
GAZİANTEPSPOR : 60.1 bin TL
AMED SPORTİF : 33 bin TL
YILPORT SAMSUN : 31 bin TL
GÜMÜŞHANESPOR : 30 bin TL
BAYRAMPAŞA : 26.4 bin TL
EYÜPSPOR : 23.1 bin TL
UTAŞ UŞAKSPOR : 21 bin TL
KEÇİÖRENGÜCÜ : 19.1 bin TL
SANCAKTEPE BLD. : 14 bin TL
MANİSASPOR : 14 bin TL
İNEGÖLSPOR : 13 bin TL
ANKARA DEMİR : 10.1 bin TL
KASTAMONUSPOR : 8.2 bin TL
HACETTEPESPOR : 3 bin TL
BODRUMSPOR : 2.8 bin TL
NİĞDE A.F.K. : Ceza almadı

SIRADAKİ HABER
}