HaberlerTurizm için toplandılar

Turizm için toplandılar

Karadeniz Bölgesi turizmcileri, 2018 sezonunu değerlendirmek için bir araya geldi

Turizm için toplandılar

Karadeniz Turistik İşletmeciler Derneği (KATİD) her sene yaptığı yılsonu bölge turizminin değerlendirme toplantısını ve geleneksel yılsonu galasını Karadeniz Bölgesi otelcilerinin katılımı ile gerçekleştirdi. Karadeniz Bölgesi’ndeki 12 ilden(Kastamonu, Karabük, Bolu, Çorum, Sinop, Amasya, Samsun, Ordu Giresun, Trabzon, Rize, Gümüşhane) 45’in üzerinde yatırımcı ve yönetici Samsun North Point Otel’de düzenlenen ve bu yıl 5.’si gerçekleştirilen yılsonu değerlendirme toplantısında bir araya geldi.

BİRLİKTE HAREKET EDİYORUZ

2018 yılı Karadeniz Bölgesi turizm faaliyetlerinin değerlendirildiği ve görüşüldüğü toplantıda konuşan KATİD Başkanı Murat Toktaş, “KATİD olarak 5. yılımızı kutlarken, geleneksel hale getirdiğimiz yılsonu değerlendirme toplantısı ve 5. yıl galası için bir araya geldik. KATİD olarak bölgemizdeki sektörel gelişmeler ve değerlendirmeler yapmak, sorunları belirlemek, ilgili makamlara iletmek ve çözüm yollarını birlikte aramak için hep birlikte hareket ediyoruz. 2018 yılı son çeyreğindeki düşüşe rağmen geçen yıl seviyelerinde yılı kapatıyoruz. 2019 yılında daha verimli ve etkin bir sezon geçirmek için neler yapabileceğimizi, beklentilerimizi ve bu beklentilerimizi hayata geçirecek önerileri dinlemek ve bir faaliyet raporu haline getirerek, hayata geçirmek için bir aradayız” şeklinde konuştu.

GELİŞMELERİ DUYURUYORUZ

KATİD adına aylık olarak yayınlanan “Karadeniz Turizm Bülteni” adlı bir gazete, web sitesi ve e- gazete ile ilgili bilgi veren KATİD Başkan Yardımcısı Ali Şahin ise, “Bölgemizdeki sektörel her türlü faaliyeti ve gelişmeleri duyurmak, sorunlara yer vermek ve iller arasındaki iletişimi geliştirmeyi planlıyoruz” diye konuştu.

SIRADAKİ HABER
}