Haberlerİzmir Haberleriİzmir Felsefe Günleri başlıyor

İzmir Felsefe Günleri başlıyor - İzmir Haberleri

Konak Belediyesi'nin ev sahipliğinde bu yıl 6'ncısı düzenlenecek İzmir Felsefe Günleri 4 Mayıs Perşembe günü saat 13.00'de Türkan Saylan Kültür Merkezi Benal Nevzat Salonu'nda gerçekleştirilecek açılış töreniyle başlayacak. Dokuz Eylül Üniversitesi ve Konak Belediyesi'nin iş birliğinde düzenlenen etkinlikte bu yıl da 'Bilim, Teknoloji, Ekoloji' k

İzmir Felsefe Günleri başlıyor


Girişler ücretsiz
Girişlerin ücretsiz olduğu etkinliğin ilk gün oturumunda 'Bilim, Yaşam ve Eğitim' konulu söyleşide Prof. Dr. Hasan Bülent Gözkan 'Doğa Bilimleri Hayata Dair Tüm Sorularımıza Cevap Verebilir mi?', Doç. Dr. Cem Kamözüt '20. Yüzyıl Bilimi ve Eğitim', Zübeyde Karadağ Thorpe ise 'Akıl Yürütme Yöntemleri ve Bilgi' başlıkları altında konuşmalar gerçekleştirecek. Oturumu Prof. Dr. Mehmet Elgin yönetecek.

Doğa, insan ve toplum
İzmir Felsefe Günleri'nin ikinci gününde ise iki oturum gerçekleştirilecek. Türkan Saylan Kültür Merkezi Benal Nevzat Salonu'nda saat 13.00'de başlayacak ilk oturumda 'Doğa, İnsan ve Toplum' konuları tartışılacak. Oturum başkanlığını Prof. Dr. Nazile Kalaycı'nın yaptığı söyleşide Prof. Dr. Kurtuluş Dinçer 'Doğa Kavramımız Üzerine', Yrd. Doç. Dr. Ezgi Ece Çelik 'İnsan-Doğa İlişkisinde Dönüşüm', Dr. Erkan Bozkurt ise 'Küresel Isınmanın Sosyokültürel Değişime Etkileri' konularında konuşmalar yapacak.

Felsefeden teknolojiye
Aynı gün saat Saat: 15.15'de başlayacak ikinci oturumda ise 'Teknoloji, Bilgi, Hakikat' konuları ele alınacak. Oturum başkanlığını Prof. Dr. Levent Aysever'in yaptığı söyleşide; Dr.Selma Aydın Bayram 'Teknoloji ve Bilginin Dönüşümü', Yrd. Doç. Dr. Emrah Akdeniz 'Heidegger'de Teknoloji-Trajedi İlişkisi' ile Dr. Umut Morkoç 'Bir Bilim Felsefesi Problemi Olarak Bilimin Ticarileşmesi' konusunda düşüncelerini dile getirecek.

SIRADAKİ HABER
}