HaberlerCHP Samsun İl Başkanı Akcagöz: 'Parti disiplinine uyulmak zorunda'

CHP Samsun İl Başkanı Akcagöz: 'Parti disiplinine uyulmak zorunda'

CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nun parti içi kavgalar hakkındaki grup toplantısı konuşmasına ilişkin, ''Parti disiplinine aykırı davrananlar mutlaka belli bir cezai yaptırıma tabii tutulur. Bu Samsun için de başka yerler için de böyle. Herkes parti disiplinine uymak zorunda'' dedi

CHP Samsun İl Başkanı Akcagöz: 'Parti disiplinine uyulmak zorunda'

CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, ''Parti içi kavgaya asla izin vermeyeceğim. Kavga edenleri gerekirse kapının önüne koyacağım" ifadelerine katıldığını söyleyerek, ''Partinin belli bir hukuku ve belli bir kurallar silsilesi var. Buna genel başkan dahil herkesin uyması lazım'' diye konuştu.

HİZİPÇİLİK CEZALANDIRILIR

Parti içinde maksatlı kavga çıkaranların ve disiplinsizlerin gereğinin yapılacağını söyeleyen Akcagöz, ''Partinin belli bir hukuku ve belli bir kurallar silsilesi var. Buna genel başkan dahil herkesin uyması lazım. Eğer sayın genel başkanımızın bahsettiği buysa, doğru olan bu. Kavga çıkarmaktan maksat, disiplinsizlikse gereği yapılır. Maksatlı kavga çıkarmak, hizipçilik yapmak ve parti disiplinine aykırı olarak kavgayı büyütenlerin disiplin cezasına maruz kalması gerektiğini ifade ediyor. Buna ben de katılıyorum. CHP'de insanların birbirine saygısına ve sevgisine dayanan iklimini bozmak isteyen varsa gereği yapılır. Kılıçdaroğlu, kürsüde herhangi birisinin ismini vermedi. Bu noktada kime söylediğiyle ilgili niyet okumak doğru değil. Herhangi bir yerde disiplinsiz sezmiştir. Parti disiplinine aykırı davrananlar mutlaka belli bir cezai yaptırıma tabii tutulur. Bu Samsun için de başka yerler için de böyle. Herkes parti disiplinine uymak zorunda'' ifadelerini kullandı.

Zerrin SOMUNCU

SIRADAKİ HABER
}