HaberlerAK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş: 'Kuruluş günü heyecanı yaşadık'

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş: 'Kuruluş günü heyecanı yaşadık'

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın AK Parti'ye yeniden üyeliğiyle 2001'de yaşanan kuruluş heyecanının yeniden yaşandığını ifade ederek, ''İlk günkü aşk ve heyecanla, özlemler vuslat buldu. Dünya ve Türkiye yeniden tarihi bir gün yaşadı'' dedi

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş: 'Kuruluş günü heyecanı yaşadık'

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın AK Parti Genel Merkezi'nde düzenlenen üyelik töreniyle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Köktaş, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın partiye dönüşüyle özlemlerin son bulduğunu belirterek, ''2019'a giden bu süreçte, önce belediye başkanlık seçimleri, sonra Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimleri yapılacağından herkesin daha dikkatli, daha etkin, daha koordine olmuş bir çalışmayı yapacağını umuyorum'' ifadelerini kullandı.

SİYASET MİLLETİN İSTİKAMETİNDE

Türkiye'nin ve AK Parti'nin 14 Ağustos 2001 tarihinde yaşamış olduğu kuruluş heyecanını 2 Mayıs 2017'de yeniden yaşadığını söyleyen Köktaş, ''10 Ağustos 2014 tarihinde milletimizin kendi oylarıyla Cumhurbaşkanı seçilmesinden sonra 1. Olağanüstü büyük kongremizde 5. evladım dediği AK Parti'den ayrılırken, 'Bu bir hatime değil, Fatiha' diyen liderimiz bugün yeniden 'Selamün Aleyküm 'diyerek gruba ilk konuşmasını yaptı. Artık bundan sonra siyaset milletin istikametinde yürümeye başladı. 16 Nisan'da yapılan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi halk oylamasının ilk maddesi de gerçekleşmiş oldu'' dedi.

ERDOĞAN, TEK ADAY

AK Parti'nin 21 Mayıs'ta gerçekleştireceği olağanüstü kongerede de Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın tek aday gösterileceğini ve genel başkan olacağını kaydeden Köktaş, ''Artık siyasette çift başlılık ortadan kalkacak, daha hızlı, daha etkin kararlar alınmasının önü açılacak. 2019'a giden bu süreçte, önce belediye başkanlık seçimleri, sonra Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimleri yapılacağından herkesin daha dikkatli, daha etkin, daha koordine olmuş bir çalışmayı yapacağını umuyorum. Şehirlerimize ve ülkemize yapacağımız hizmetleri arttırılması için daha çok çalışmaya, daha çok yatırıma, daha çok üretime, daha çok istihdama ihtiyacımız var. Tekrar sürecin ülkemiz ve milletimiz için hayırlı olmasını diliyorum'' diye konuştu.

Zerrin SOMUNCU

SIRADAKİ HABER
}