HaberlerMHP Samsun İl Başkanı Tekin: 'Türk milliyetçileri, milletin temel taşı'

MHP Samsun İl Başkanı Tekin: 'Türk milliyetçileri, milletin temel taşı'

Samsun Haber: 3 Mayıs Milliyetçiler Günü dolayısıyla açıklama yapan MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin, 'Ülkesini karşılıksız seven Türk milliyetçileri, bu milletin temel taşıdır ve yılmaz bekçileridir' dedi

MHP Samsun İl Başkanı Tekin: 'Türk milliyetçileri, milletin temel taşı'

Samsun Haber: MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin, 3 Mayıs Milliyetçiler Günü dolayısıyla açıklama yaptı. 3 Mayıs’ta yükselen bayrağın yere düşmeyeceğini ve her zaman dalgalanacağını ifade eden Başkan Tekin, Türk milliyetçilerinin bu ülkenin ve milletin yılmaz bekçisi olduğunu söyledi.

UYANIŞIN TARİHİ

3 Mayıs 1944 tarihinin Türk milliyetçiliği ve Türk dünyası açısından önemli olduğunu ifade eden Başkan Tekin, “Çünkü sırf Türk milliyetçisi oldukları için, Türk milletinin milli birliğini ve beraberliğini savundukları için, fikir adamlarımızın ve dava adamlarımızın gözaltına alınması, tutuklanması bir uyanışın da başlangıcı oldu. Günümüzde Türk milliyetçiliğinin Türkiye açısından, devletimiz açısından ne kadar önemli olduğunu yakın bir tarihte yaşadık. 3 Mayıs’ta yükselen bayrak yere düşmeyecek ve sonsuza kadar Türkün, Türklüğün yaşadığı her yerde dalgalanacak. Biz Türk milliyetçileri olarak bu bayrağı sonsuza kadar taşıyacağımıza ant içtik. Bu vesile ile başta Başbuğumuz Alparslan Türkeş olmak üzere Türk milliyetçiliği fikrine hizmet etmiş fikir ve dava adamlarını, bütün ülküdaşlarımızı, şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygı ile anıyoruz” ifadelerini kullandı.

SIRADAKİ HABER
}